رئیس بنیاد مستضعفان کشور در خراسان جنوبی:

بنیاد مستضعفان در کنار دولت برای محرومیت زدایی و توسعه تلاش می‌کند

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام درخراسان جنوبی تکمیل می‌شود، گفت: اگر بنیاد مستعضفان در شهرستان «درمیان» فعالیت می‌کند به معنی آن نیست که جای دولت را بگیریم؛ بلکه قرار است درکنار دولت محرومیت‌زدایی کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور صبح امروز جمعه ۱۸ بهمن در سفر به شهرستان «درمیان» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همیشه تلاش کنیم آنچه که شایسته مردم خدمت‌رسانی کنیم و محرومیت زدایی انجام دهیم.
وی گفت: بنیاد برای مستضعفان محرومان و کارهای خیر است و در استان از رژیم گذشته زمین تصرف کردند که عده‌ای از زمین‌ها حل شده و عده‌ای دیگر مانده که باید این مشکلات را حل کنیم.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی افزود: باید سازکار داشته باشیم و زمین‌های بنیاد در استان به نفع مردم استفاده می‌کنیم که خیر مردم در آن باشد؛ برخی زمین ها حکم دادگاه دارد اما راه حل وجود دارد می‌توانیم قانونی مشکلات را برطرف کنیم.
فتاح تصریح کرد: باید در اقدامات که انجام می‌شود توسعه و نفع استان در آن باشد؛ مشکلات زمین‌های کشاورزی و قنوات به ما منعکس می‌شود که در اسرع وقت مشکل آن حل می‌کنیم.
وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان به صورت سنتی در استان فعالیت‌هایی برای مسکن مددجویان، دانشجویان و دانش آموزان داشته که این اقدامات ادامه پیدا می‌کند.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه های نیمه تمام در استان تکمیل می‌شود؛ بنیاد مستضعفان در شهرستان درمیان حضور پیدا کرده اما به این معنی نیست که جای دولت بگیریم ولی ما در کنار دولت برای محرو میت‌زدایی و توسعه هستیم.
فتاح اظهار کرد: برای توسعه و محرومیت‌زدایی از هیچ کاری دریغ نمی‌کنیم؛ منافع ما در استان منافع مردم است و همان نیز به صلاح بنیاد است و اگر در استان فروش اموال داشته باشیم مبلغ آن از استان خارج نشود و منابع آن در زیرساخت‌های و مسائل عام المنفعه استان استفاده شود.
وی افزود: با این تدبیر مسیر مزایده‌های ما می تواند هموار شود؛ اگر املاک و اماکن تاریخی در اختیار میراث فرهنگی است وظیفه آنها نیست و اگر مایل هستند از ما تحویل بگیرند نامه بنویسند هر چند مالکیت آن را نمی‌دهیم اما واگذار می‌کنیم که بازسازی کنند؛ ولی اگر ملک در اختیار ما است و جزو بناهای تاریخی ثبت شده‌است؛ موظف هستیم آن را حفظ کنیم.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: در تمام کشور قیمت ملک‌ها زیاد شده و سعی می‌کنیم مزایده‌ها در جایی صورت گیرد که منافع آن عام المنفعه و به نفع مردم باشد.
انتهای پیام/۱۴۳