مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی:

بنیاد مسکن نهادی انقلابی برای رسیدگی به محرومان/ ساخت ۵۰ هزار واحد مقاوم روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون؛ 49 هزار و 40 واحد مسکن مقاوم روستایی با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در خراسان جنوبی ساخته شده است.

قاسم تنها، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهارکرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از نهادهای انقلابی است که پس از پیروزی انقلاب به منظور رسیدگی به محرومان و روستائیان تشکیل شد و تاکنون هم خدمات زیادی به جامعه هدف خود ارائه کرده و دستاوردهای زیادی را به ارمغان داشته است.

وی در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه مسکن روستایی ، از ساخت ۴۹ هزار و ۴۰ واحد مسکن مقاوم روستایی در خراسان جنوبی با تسهیلات ارزان قیمت؛ از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۳۱۴ واحد در دولت سیزدهم ساخته شده است.

او افزود: همچنین از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، ۳۲ هزار و ۵۷۷ واحد مسکونی استان نیز از طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی برخوردار شدند که یک هزار و ۱۶ واحد در دولت سیزدهم بهسازی و نوسازی شده است.

تنها ادامه داد: از دیگر خدمات انجام شده طی ۴۴ سال گذشته، بازسازی ۴ هزار و ۴۷۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سوانح طبیعی در استان بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی اظهارکرد: ۱۰ هزار و ۱۵۹ واحد مسکن محرومین و اقشار کم درآمد نیز بر اساس تفاهم‌نامه بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه و استانداری ساخته شده که از این تعداد نیز یک هزار و ۲۸ مورد مربوط به دولت سیزدهم است.

وی بیان کرد: در طرح ساخت مسکن محرومان و بر اساس تفاهم‌نامه بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان نیز، دولت سیزدهم  ۷۰۰ واحد مسکن ساخته است.

تنها با اشاره به خدمات انجام شده در حوزه مسکن شهری نیز، گفت: طی سال‌های گذشته، ۸ هزار و ۲۸۸ واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ساخته شده است.

او بیان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مسکن شهری از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، ساخت ۵ هزار و ۳۳۹ واحد مسکن در سطح شهرهای استان بوده که از این تعداد نیز ۶۰۷ واحد در دولت سیزدهم ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی افزود:  همچنین از ابتدای انقلاب تاکنون، یک هزار و ۱۸۵ واحد مسکن نیز با کمک خیرین مسکن‌ساز ساخته شده است.

تنها با اشاره به ساخت مسکن در طرح‌های اقدام ملی و نهضت ملی مسکن، گفت: در این زمینه نیز ۸ هزار و ۸۳۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر یک‌صد هزار نفر جمعیت استان ساخته شده است.

وی با اشاره به طرح‌های عمران روستایی نیز اظهارکرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون یک هزار و ۱۸۸مورد تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی انجام شده که از این تعداد ۱۰۴ مورد مربوط به دولت سیزدهم است.

تنها افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۶۶۶ طرح هادی روستایی اجرا شده که از این تعداد ۲۹۴ طرح در دولت سیزدهم محقق شده است.

او همچنین از صدور ۶۸ هزار و  ۹۲۵ سند مالکیت روستایی و ۹ هزار و ۷۷۷ سند مالکیت شهری از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد نیز ۴ هزار و ۴۳۶ سند روستایی و یک هزار و  ۶۴۶ سند شهری در دولت سیزدهم صادر شده است.

وی ادامه داد: از دیگر خدمات انجام شده بنیاد مسکن خراسان جنوبی طی ۴۴ سال عمر انقلاب اسلامی، شناسایی و تامین زمین روستایی به میزان ۵ هزار و ۶۴۶ هکتار، نقشه برداری، تفکیک و واگذاری زمین روستایی به تعداد ۲۸ هزار و ۸۵۲ قطعه، بهسازی بافت با ارزش و گردشگری ۵ روستا، اجرای طرح نهضت آسفالت معابر روستایی از محل سهمیه قیر رایگان در ۴۴۷ روستا بوده است.

 

انتهای پیام/۷