رزمنده دوران دفاع مقدس:

بهترین الگوی رفتاری و عملی برای جوانان شهدا هستند

رزمنده دفاع مقدس گفت: بهترین الگوهای رفتاری و عملی برای جوانان امروزی، شهدا هستند چراکه به آن چیزی که اعتقاد داشتند عمل کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، چند روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل از سوی ایران، مصادف با سوم مرداد سال ۶۷ منافقین و ارتش عراق به تصور اینکه اوضاع داخلی ایران نابسامان است، عملیات مشترک خود را با هجوم زمینی بر کشور ایران آغاز کردند.
منافقین به خیال واهی پیشروی تا تهران، با تحلیل وضعیت داخلی ایران گفته بودند که ۴۸ ساعته به تهران خواهند رسید.
اما این خیالی بیش نبود و نیروهای نظامی ایران در روز ۵ مرداد عملیات مرصاد را با رمز یا علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) آغاز کردند و طی چندین ساعت، صدها تن از منافقین را به هلاکت رسانده و مابقی را به فرار وا داشتند و تلفات زیادی را به منافقین وارد کردند.
حسن کاظمی رزمنده دوران دفاع مقدس و بازنشسته نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: متولد سال ۱۳۴۲ هستم و ۱۹ ساله بودم که به همراه پدر و برادرم به جبهه رفتم.
وی افزود: در عملیات‌های کربلای ۵، مرصاد و خط پدافندی منطقه حلبچه توفیق حضور در جبهه را داشتم.
رزمنده دوران دفاع مقدس عنوان کرد: عملیات مرصاد عملیاتی بود که در مرداد سال ۶۷ بین منافقین و نیروهای جمهوری اسلامی ایران درگرفت و منافقین با حدود ۵ هزار نفر از منطقه کرند غرب اسلام آباد به سمت کرمانشاه که صدام تجهیز کرده بود حمله کردند تا به تهران برسند و مرکز حکومت را تصرف کنند.
کاظمی تصریح کرد: نیروهای نظامی ایران جلوی منافقین ایستادند و در تنگه چهار زبر جلوی آن‌ها را گرفتند و شکست سختی به آن‌ها وارد کردند و تعداد زیادی از آن‌ها کشته شدند و تعدادی نیز فرار کردند.
وی گفت: در این عملیات یکی از همرزمانم بنام سردار صفرعلی رضایی شهید و در قطعه یک مزار شهدا بیرجند به خاک سپرده شد.
این رزمنده از دوران دفاع مقدس به عنوان دوران طلایی یاد و بیان کرد: رزمندگان اسلام ضمن تحمل سختی‌ها از لحاظ معنویت در اوج بودند و این معنویت بود که رزمندگان را در دفاع و پایمردی ثابت قدم می‌کرد.
کاظمی ادامه داد: جبهه برای جامعه درس پایداری، اطلاعت‌پذیری از ولایت، دین مداری و دفاع از دین را به همراه داشت.
رزمندگان اسلام به کار خود و فرامین رهبرشان ایمان داشتند
وی تصریح کرد: همان طور که همه می‌دانیم در زمان‌های گذشته هر زمان که دشمن به کشور حمله می‌کرد یک قسمت از خاک کشور را از دست می‌دادیم اما در دوران دفاع مقدس حتی بخش کوچکی از خاک کشورمان به دست دشمن نیفتاد چراکه رزمندگان اسلام به کار خود و فرامین رهبرشان ایمان داشتند.
رزمنده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اطاعت‌پذیری از ولایت یکی از شاخصه‌هایی بود که توانست رزمندگان را در دوران دفاع مقدس پیروز کند.
کاظمی متذکر شد: اگر مجدد جنگی روی دهد مانند دوران دفاع مقدس خودم و فرزندانم صد در صد در جبهه خواهیم بود و مانند گذشته از کشورمان دفاع خواهیم کرذ.
وی ادامه داد: بهترین الگوهای رفتاری و عملی برای جوانان امروزی، شهدا هستند چراکه به آن چیزی که اعتقاد داشتند عمل کردند.
رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه جامعه امروزی با مشکلات اقتصادی روبرو است، عنوان کرد: تهاجم فرهنگی نیز به شدت بر جامعه اثر کرده است باید جوانان تفکر کنند و ببینند اگر به معنویت توجه داشته باشند آینده خوبی خواهند داشت.
کاظمی ادامه داد: جامعه ما جامعه اسلامی است و اگر بخواهد موفق باشد بایستی الگوهای اسلامی را دنبال کند.
وی بیان کرد: همان طور که در انتخاب یک کالا بهترین را انتخاب می‌کنیم در بحث اعتقادی و رفتاری و عمل نیز باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم و ببینیم کدوم الگوها بهترین هستند و پایداریشان بیشتر است.
رزمنده دوران دفاع مقدس یادآور شد: همان طور که مشاهده می‌کنیم بعد از گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس روز به روز نام و یاد شهدا درخشنده‌تر شده است.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۴/ ۴