نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی:

بهتر بود دولت پیش از افزایش قیمت بنزین مردم را توجیه می‌کرد

امیرحسنخانی گفت: در ماجرای افزایش قیمت بنزین بهتر بود دولت پیش از اجرا، مردم را توجیه می‌کرد و نظرات نمایندگان و کارشناسان را می‌شنید.

به گزارش خاورستان، محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: اجرای افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن با شتابزدگی همراه بود و لازم بود تا بحث‌های کارشناسی روی آن انجام و نظرات مختلف راجع آن شنیده شود.
وی افزود: روز اول مجلس دهم ما به آقای زنگنه گفتیم که کارت سوخت حذف نشود، اما آقای زنگنه تأکید داشت که باید کارت سوخت حذف شود و عنوان کرد که دیگر کارت سوخت تمام شد.
دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این آقایان زمانی که برجام را امضا کردند فکر می‌کردند که دیگر همه چیز قرار است گل و بلبل شود و کارت سوخت را حذف کردند و امروز در حالی سهمیه‌بندی اجرایی شده که هنوز همه کارت سوخت ندارند و هنوز زمینه برای سهمیه‌بندی بنزین فراهم شده است.
امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: درست است که مجلس اجازه افزایش قیمت بنزین را به دولت داده اما نه افزایش ۳۰۰ درصدی بلکه اجازه داده این افزایش از ۱۰ تا ۳۰ درصد باشد و بنا نبوده که با این شیب تند افزایش قیمت داشته باشیم.
وی افزود: طرح افزایش قیمت بنزین از پختگی لازم برخوردار نبود و لازم بود در این باره نقطه نظرات نمایندگان و کارشناسان شنیده شود.
دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان گفت: در ماجرای افزایش قیمت بنزین بهتر بود تا دولت پیش از اجرای طرح مردم را نسبت به این افزایش قیمت توجیه می‌کرد اما وقتی نمایندگان مردم نسبت به این موضوع مطلع و توجیه نبوده‌اند انتظار هست که مردم مطلع و توجیه باشند؟
انتهای پیام/۴ /۶۶/
فارس