مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی خبر داد:

بهره‌مندی ۱۲ هزار خانوار روستایی خراسان جنوبی از شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۶۱ سایت همراه اول به تکنولوژی بالاتر یعنی نسل چهارم و ۱۰ سایت ایرانسلی به تکنولوژی نسل ۳ و ۴ مجهز شدند که جمعیت بیش از ۱۲ هزار خانوار روستایی از حیث دسترسی به شبکه ملی اطلاعات را تأمین کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مصطفی بهی امروز یکشنبه در این دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اشاره به اینکه در حال حاضر سطح شهرهای استان از حیث اینترنت ثابت و همراه پوشش مطلوبی دارند، اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بالغ هشت سایت همراه اول، ۱۰ سایت‌های وب و ۱۹ سایت ایرانسل در سطح روستاها راه‌اندازی شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ادامه داد: ۶۱ سایت همراه اول به تکنولوژی بالاتر یعنی نسل چهارم و ۱۰ سایت ایرانسلی به تکنولوژی نسل ۳ و ۴ مجهز شدند که بالغ بر ۱۰۰ روستا با جمعیت بیش از ۱۲ هزار خانوار را از حیث دسترسی به شبکه صوت و دیتا(شبکه ملی اطلاعات) تأمین کرده است.

بهی با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر ۲۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند و به شبکه ملی اطلاعات به مرز ۷۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار رسیده‌ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی بیان کرد: با احداث ۱۰۰ سایت جدید و ارتقای ۷۰ روستای موجود تقریباً ۳۰ درصد باقی‌مانده روستاهایی که دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و ۱۰ درصدی که دسترسی به شبکه تلفن همراه به صورت کیفی ندارند تا پایان سال ۱۴۰۲ از سرویس‌های شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه حمایت از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات انجام شده است، عنوان کرد: از مجموع اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریالی بند الف تبصره ۱۸ در سال جاری که به استان اختصاص یافت تاکنون بالغ بر ۸۰ درصد آن جذب شده و تسهیلات به شرکت‌ها پرداخت شد.

انتهای پیام/۱۰