معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور خبر داد

بهره‌برداری از آزمایشگاه تخصصی شرق کشور سال آینده/ صدور ۲ هزار و ۵۰۰ مجوز استخدامی در سازمان دامپزشکی کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای ساخت آزمایشگاه شرق کشور 7 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است و امیدواریم این آزمایشگاه در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا مؤمنی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: خراسان جنوبی با داشتن پتانسیل‌های بسیار خوب در پرورش طیور و واردات دام استان محرومی نیست.
وی افزود: اعتبارات کشور در دو سال اخیر وضعیت مطلوبی نداشت اما خراسان جنوبی از رشد اعتباری بسیار خوبی در سطح ملی و استانی برخوردار بوده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی و ۷۵۰ میلیون تومان اعتبارات تملک دارایی به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
مؤمنی با اشاره به این‌که آزمایشگاه تخصصی شرق کشور با اعتباراتی که سال گذشته گرفته است ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با اعتباراتی که امسال تخصیص یافته تا پایان سال ۸۵ درصد پیشرفت خواهد داشت، تصریح کرد: کلیه تجهیزات این آزمایشگاه به صورت صد درصد از محل سازمان دامپزشکی تأمین خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به این‌که امروز هر گونه امنیت غذایی در مرکز کشور مدیون پست‌های قرنطینه‌ای شرق کشور است، گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ مجوز استخدامی برای کشور در نظر گرفته شده که پس از تأیید سهمیه استان‌ها اعلام خواهد شد.
وی افزود: سازمان دامپزشکی کشور مطالبه ۴۸۷ نفر نیروی قراردادی دارد که امیدواریم تا پایان سال به نتیجه برسد و خراسان جنوبی از این تعداد نیروها ۱۷ نفر سهمیه دارد.
مؤمنی با اشاره به این‌که تاکنون ۳ میلیارد و ۶۵۲ میلیون تومان اعتبار برای آزمایشگاه شرق کشور اختصاص پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: از مجموع این اعتبارات حدود ۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان سال گذشته اختصاص یافته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با بیان این‌که حدود ۷ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای ساخت این آزمایشگاه نیاز است، گفت: استانداری خراسان‌جنوبی نیز قول کمک ۴ میلیارد تومانی را داده است که اگر این قول‌ها عملی شود، امیدواریم این آزمایشگاه در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.
انتهای پیام/ ۱۳۲