معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خبر داد؛

بهره‌برداری از دو پروژه تیپ احداث ۱۱۰ نمازخانه بین راهی کشور در خراسان‌جنوبی

سهرابی از بهره‌برداری دو پروژه تیپ احداث ۱۱۰ نمازخانه بین راهی کشور در خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حمید سهرابی معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: احداث ۱۱۰ باب نمازخانه‌ در نزدیکی راهدارخانه‌ها، به متراژ ۱۱۰ مترمربع با دستور وزیر راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در سفر وزیر راه و شهرسازی در دهه فجر سال گذشته، عملیات اجرایی ۲ باب از این ۱۱۰ نمازخانه‌ها به صورت پایلوت در استان آغاز شد.
معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: طرح و نماد این نمازخانه‌ها به صورت واحد تهیه شده و به برکت نام امیرالمومنین (ع) احداث ۱۱۰ نمازخانه بین‌راهی به تصویب رسیده و عملیات اجرایی تعدادی از این نمازخانه‌ها در برخی استان های کشور آغاز شده است.
سهرابی عنوان کرد: طی بازدیدی که با حضور کاظم قلاسی ناظر عالی و علی چینی زاده کارشناس معماری دفتر فنی ستاد مرکزی انجام شد روند احداث نمازخانه‌های استان بررسی و طی جلسه‌ای با اسداله جلال زاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برگزار شد راهکارها و نقطه نظرات اجرایی در تسریع اتمام عملیات ساخت بیان شد.
وی با اشاره به ویژگی‌های بارز نمازخانه‌های بین راهی، گفت: از ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به اجرای نمای واحد در کل کشور، بهره‌گیری از الگوها و نمادهای معماری ایرانی اسلامی و تلاش در جهت اجرای هرچه سریع تر آن اشاره کرد.
معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: دو نمازخانه بین راهی استان در محور قاین – بیرجند و طبس- اصفهان واقع شده که نمازخانه قاین- بیرجند گردنه خونیک با پیشرفت ۸۰ درصد آماده بهره‌برداری است.
انتهای پیام/۱۲۷