مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی خبر داد:

بهره‌برداری از ۱۵۷ کلاس درس همزمان با دهه مبارک فجر در خراسان جنوبی

چاوشان از افتتاح ۲۷ پروژه آموزشی با ۱۵۷ کلاس درس و اعتبار ۸۵ میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود چاوشان ظهر امروز (۸بهمن) در جمع خبرنگاران گفت: در سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشتیم که ۲۸ درصد آن تخصیص اعتبار استان بوده که از این تعداد ۳۵ درصد نقدی و مابقی اوراق بوده است.
چاوشان تصریح کرد: در اعتبارات استانی انتظار داریم که سازمان نوسازی دیده شود چرا که رشد خوبی توسط خیرین و اعتبارات ملی داریم و در سال جاری اعتبارات ملی سازمان نوسازی مدارس استان ۹۸ میلیارد تومان بوده که ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه ۷۳ درصد این تخصیص نیز نقدینگی بوده است ادامه داد: ۲۴ میلیارد تومان در سال گذشته توسط خیران تعهد داشتیم که از این رقم بیش از ۷۰ درصد تحقق پیدا کرده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در سال جاری میزان تعهدات خیران استان ۴۵ میلیارد تومان بوده که از این رقم ۳۲ میلیارد تومان تحقق یافته است.
چاوشان با اشاره به پرورژه‌های عمرانی در دست اجرا اظهار داشت: ۲۲۲ پروژه عمرانی با ۶۲۷ کلاس درس در استان در دست اجرا است که از این تعداد ۶۰۹ پروژه مشارکتی بوده و ۱۹۶ پروژه توسط خیران انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه برای تکمیل و ساخت این پروژه‌ها نیاز به ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار است گفت: در ایام دهه فجر ۲۷ پروژه با ۱۵۷ کلاس درس و اعتبار ۸۵ میلیارد تومان در استان افتتاح می‌شود که این رقم ۶۴ میلیارد تومان اعتبار ملی، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان استانی و ۱۸ میلیارد تومان توسط خیران بوده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر حدود ۳ هزار آموزشگاه با ۱۰ هزار کلاس درس و ۱۷۶ هزار دانش آموز در خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۷۵ درصد آموزشگاه‌ها دولتی است.
چاوشان با بیان اینکه در فضای آموزشی با کمبود مواجه هستیم افزود: بیش از ۳۵ مدرسه در بیرجند و پنج مدرسه در قاین با حدود ۳۸۰ کلاس درس دو نوبته هستند.
وی از وجود ۱۰ سایت مسکن مهر در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ۱۹۰ کلاس درس در سایت‌های مسکن مهر بیرجند و ۱۱۳ کلاس درس در مسکن مهر سایر شهرهای استان کسری داریم و برای ساخت هر کلاس نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: تا پایان سال جاری تمام مدارس استان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند و در سال آینده مدارس فاقد سیستم گرمایشی نخواهیم داشت.
چاوشان با اشاره به مجتمع بزرگ آموزشی حیات طیبه در استان گفت: برای این مجتمع آموزشی ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که دارای۴۰ کلاس درس، آمفی تئاتر، سالن ورزشی، چهار آزمایشگاه، کارگاه حرفه و فن و پارکینگ است و مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم در این مجتمع است که یک هزار و ۳۰۰ دانش آموز از این فضای آموزشی استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: برای تجهیز این مجتمع آموزشی بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که به زودی توسط وزیر آموزش و پرورش در شمال شهر بیرجند افتتاح می‌شود.
انتهای پیام / ۳