رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

بهره‌برداری از ۲۰ هزار نیروگاه خورشیدی در مناطق محروم کشور تا پایان سال جاری

بختیاری با اشاره به این‌که پنل‌های خورشیدی برای ماندگاری مردم در روستاها بسیار موثر است، گفت: تا پایان سال 20 هزار نیروگاه خورشیدی برای مناطق محروم کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عصر امروز در مراسم افتتاح دو هزار واحد مسکن محرومان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: بنده از سال ۶۳ تا ۷۱ در خطه خراسان‌جنوبی مسئولیت داشتم و از اکثر روستاهای این استان بازدید داشتم، مردم این استان قانع هستند و بیش از ۲ هزار شهید نیز تقدیم انقلاب کرده‌اند.
وی با اشاره به این‌که ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان در خراسان‌جنوبی ساخته می‌شود، افزود: از این تعداد مسکن، ساخت ۵ هزار واحد توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) تعهد شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به این‌که امروز ۲ هزار واحد مسکن محرومان به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: از این تعداد ۵۰۰ واحد سهم کمیته امداد و مابقی سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
بختیاری با اشاره به این‌که یک هزار واحد مسکونی دیگر تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید، افزود: اگر در فکر توانمندسازی روستاها هستیم اشتغال و مسکن باید در عرض هم حرکت کنند.
وی با اشاره به این‌که پنل‌های خورشیدی برای ماندگاری مردم در روستاها بسیار موثر است، افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد منعقد شده است تا پایان سال ۲۰ هزار پنل خورشیدی برای مناطق محروم به بهره برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/ ۱۳۲