مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

بهره‌برداری از ۲۷ فضای آموزشی در خراسان‌جنوبی/ ۲۲۲ طرح آموزشی نیازمند اعتبار است

واقعی گفت: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال بیش از 27 فضای آموزشی با 23 مدرسه و 157 کلاس درس در 12 شهرستان استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال بیش از ۲۷ فضای آموزشی با ۲۳ مدرسه و ۱۵۷ کلاس درس در ۱۲ شهرستان استان به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: برای احداث و تکمیل این تعداد طرح، ۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده که با افتتاح آن‌ها ۲۲ هزار و ۵۹۷ متر مربع به فضاهای آموزشی استان اضافه شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این‌که از این تعداد فضای آموزشی، ۱۴ فضا شهری و ۹ فضا روستایی است، عنوان کرد: علاوه بر این، یک هزار و ۳۷۵ متر مربع فضای جانبی از قبیل ایمن سازی مدارس، ورزشی، عمرانی، پرورشی و زیر ساختی در مدارس به ارزش ۴ میلیارد و ۹۹۵ میلیون تومان احداث شده است.
واقعی از مجتمع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مدرسه ۱۲ کلاسه امام هادی(ع)، مدرسه قلم، مدرسه فرهنگ و مجتمع حیات طیبه شهرستان قاین به عنوان مهم‌ترین پروژه‌های دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: کلاس‌های درس جایگزین کلاس‌های کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا مهر۱۴۰۰ تمامی کلاس‌های کانکسی خراسان‌جنوبی حذف می‌شوند.
وی از اجرای ۲۲۲ طرح آموزشی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۲۲ طرح آموزشی با ۶۲۷ کلاس درس و زیربنای ۹۵ هزار مترمربع در دست اجرا است، که برای تکمیل و تجهیز نیازمند ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.
انتهای پیام/۱۲۷