همزمان با دومین روز از هفته دولت صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ۸ طرح شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی

همزمان با دومین روز از هفته دولت 8 طرح شرکت آب و فاضلاب استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با دومین روز از هفته دولت ۸ طرح شرکت آب و فاضلاب استان به بهره‌برداری رسید.
این پروژه‌ها به صورت همزمان و با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و جمعی از مسئولان استانی به نمایندگی در مخزن آب و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان افتتاح شد.
پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان برای هفته دولت شامل آبرسانی به روستاهای بیدسک و شیرگ ججگ در درمیان، آبرسانی به روستاهای ابامنصوری، آویز، نوبهار، خورزاد و بنی خانیک در سرایان، آبرسانی به روستای گلنام در سربیشه، آبرسانی به روستاهای سراب، گوراب و تبلو در قاین، توسعه شبکه توزیع آب مسکن روستایی در سطح استان و احداث مخزن آب و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان است.
این پروژه‌ها به صورت همزمان، با حضور استاندار در سرایان و با استقرار فرمانداران شهرستان‌ها در محل پروژه‌های مرتبط به بهره‌برداری رسید.
شرکت آب و فاضلاب استان برای عملیاتی کردن مجموع این طرح‌ها ۳۰۲ میلیارد ریال هزینه کرده و اعتبار هزینه شده برای اجرای ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی نیز بیش از ۲۱ میلیارد تومان است.
جمعیت منتفع از این پروژه‌ها در سطح استان ۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر هستند.
شرکت آب و فاضلاب برای ایجاد مخزن ۲ هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان، ۵۸ هزار میلیون ریال هزینه کرده تا تأمین آب بهداشتی و سالم ۶ هزار نفر جمعیت برخوردار از این پروژه، بدون دغدغه صورت گیرد.
آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از ۱۶۴ پروژه جهادکشاورزی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی
آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری همزمان از ۱۶۴ پروژه جهادکشاورزی از برنامه‌های دومین روز هفته دولت بود که با حضور استاندار خراسان جنوبی، انجام شد. این پروژه‌ها به صورت همزمان در مراسم آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای آیسک وارد فاز بهره برداری شد.
این ۱۶۴ پروژه قابل افتتاح جهاد کشاورزی برای هفته دولت، شامل ۱۰۰ پروژه در حوزه آب و خاک، ۲ پروژه در حوزه باغبانی، یک پروژه در حوزه ترویج، ۱۹ پروژه در حوزه تولیدات دامی، ۵ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، ۲ پروژه در حوزه شیلات و آبزیان، ۶ پروژه در حوزه صنایع کشاورزی و ۲۹ پروژه در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری می‌باشد.
جمع کل سرمایه گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه ها ۷۵ میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده، جمعیت برخوردار از این پروژه‌ها ۳۳ هزار و ۷۳۵ خانواده است.
جهاد کشاورزی با اجرای این پروژه‌ها، برای ۲۹۳ نفر اشتغال پایدار و شغل جدید ایجاد کرده و تثبیت اشتغال برای ۵ هزار و ۳۰۷ نفر را نیز رقم زده است.
برای ایجاد ۴ مجتمع گلخانه ای واقع در شهرک گلخانه ای آیسک که امروز کلنگ زنی شد، با مشارکت بخش خصوصی اعتباری بیش از ۴۸۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
انتهای پیام/۱۲۷