امید و انتخاب اصلح در اولین انتخابات گام دوم انقلاب؛

بهره‌مندی از ظرفیت‌های انقلاب با انتخاب صحیح/ خطای بزرگی که با تکرار حرف دشمن رقم می‌خورد

نمایندگان مجلس و ائمه جمعه خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت امید و حضور پرشور در انتخابات جهت حل مشکلات کشور با انتخاب رئیس‌جمهوری کارآمد و انقلابی گفتند: سرنوشت ما به دست خودمان است و لازم است در راه‌های انتخاب به یکدیگر کمک و تجربیات را به همدیگر منتقل کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، انتخابات از مهم‌ترین عرصه‌های سیاسی کشور است و فرصت کوتاهی تا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی‌مانده است.
هرچه به روز برگزاری انتخابات نزدیک می‌شویم، تلاش دشمنان خارجی و نوچه‌های آن‌ها در داخل کشور جهت ناامیدکردن مردم و در نتیجه کاهش حضور مردم پای صندوق‌های رأی بیشتر می‌شود. علاوه بر این، دشمنان تلاش می‌کنند از راه‌های فریب، دوقطبی و جنگ رسانه‌ای، فردی که تفکر او به دشمن نزدیک و علیه انقلاب و مردم است، رأی بیاورد.
با این وجود، افزایش بصیرت مردم جهت خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان نقش بسزایی دارد.
مشارکت بالای مردم در انتخابات، همواره پشتیبان محکمی برای انقلاب اسلامی بوده و دست نظام را در رویارویی با دشمنان و حل مشکلات، پر کرده است.
تکرار حرف دشمن، خطای بزرگی است
حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند “امروز باید به جامعه امید داد”؛ که عملیاتی‌کردن آن بیش از فضای حقیقی، در فضای مجازی است.
وی با بیان این‌که ما به امید زنده‌ایم گفت: اگر برخی افراد تحت‌تأثیر حرف دشمن قرار بگیرند و بگویند انتخابات فایده ندارد و مهندسی است، یک نوع ناامیدی سیاسی است و اگر در اعتقادات ما ناامیدی از گناهان کبیره است، تکرار حرف دشمن، خطای بزرگی است.
سرنوشت ما به دست خودمان است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سرنوشت ما به دست خودمان است افزود: یک جوان به امید رتبه برتر در کنکور استراحت و سفر را کنار می‌گذارد و یک کشاورز به امید برداشت محصول از مزرعه شبانه‌روز زحمت می‌کشد.
خسروی اظهار کرد: در انتخاب دقت کنیم، در راه‌های انتخاب به یکدیگر کمک و تجربیات را به همدیگر منتقل کنیم.
وی گفت: مقام معظم رهبری فرموده بودند “شرکت در انتخابات نور است”، یعنی اصل اول، حضور حداکثری است؛ در ادامه فرمودند “اگر در انتخابات شرکت باشکوه و انتخاب اصلح کنند، نور علی نور است”.
عذاب بالاسر
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: آیه ۶۵ سوره انعام می‌فرماید خداوند قدرت دارد عذاب را از بالاسر و پایین پا بفرستد.
خسروی اضافه کرد: برخی علما فرمودند عذاب بالا سر، آن‌چه از بالا می‌آید مانند شهاب سنگ و بمب‌های امروزی است. برخی علما گفتند عذاب بالاسر علاوه بر بمب‌ها، همان افرادی هستند که به عنوان مقام بالاسر انتخاب می‌کنید.
وی گفت: اگر در برگ رأی اشتباه کنیم و براساس این انتخاب اشتباه، گرانی در کشور ایجاد شود؛ مشکل از رأی و انتخاب اشتباه است چراکه سوابق افراد را دیدند و انتخاب کردند.
برای بهره‌مندی از انقلاب باید انتخاب خوبی داشت
سلمان اسحاقی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند “انقلاب خوبی داریم و باید برای بهره‌مندی از این انقلاب، انتخاب خوبی داشته باشیم.”
وی با بیان این‌که مردم با بصیرتی داریم، گفت: انتخابات متعلق به انقلابی است که برای آن خون‌های زیادی ریخته شده، نه دولت که بخواهیم عملکرد دولت را ارزیابی کرده و بر مبنای آن در انتخابات شرکت کنیم.
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این انتخابات اولین انتخابات در گام دوم انقلاب اسلامی است. در گام دوم انقلاب نباید فراموش کنیم که باید شخصیتی جوان و کسی که بتواند نسبت به مشکلات مردم، ساختارهای کشور، موضوعات داخلی و بین‌المللی در چند جایگاه گذشته تجربه کسب کرده باشد، انتخاب شود.
اسحاقی افزود: قطعا مردم ایران با توجه به آرمان‌هایی که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب تبیین کردند گزینه خودشان را انتخاب خواهند کرد.
افراد با صلاحیت مدیریت کشور را عهده‌دار شوند
حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزایی امام جمعه نهبندان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، بیان کرد: انتخابات ریاست جمهوری در تمام زمان‌ها مهم بوده و امسال با توجه به آغاز گام دوم انقلاب مهم‌تر است. با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب در این دوره نیاز است افراد تازه نفس و افراد با صلاحیتی مدیریت کشور را بر عهده گرفته و شرایط را تغییر دهند.
وی تصریح کرد: مردم باید با حضور حداکثری و انتخاب اصلح وضعیت خوبی برای کشور رقم بزنند.
پشتوانه مردمی عامل موفقیت نظام
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس نیز در گفت وگو با خبرنگار خاورستان، بیان کرد: اقتدار هر نظام به پشتوانه مردمی آن است؛ هر زمانی که مردم پشتوانه نظام و در صحنه باشند، آن کشور موفق عمل می‌کند.
وی افزود: کشوری که پشتوانه مردمی دارد در مقابل ابرقدرت‌ها می‌تواند مقاومت کند؛ این را نظام اسلامی ۴۲ سال بعد از انقلاب نشان داده است چراکه حضور مردم بعد از ۴۲ سال در صحنه و انتخابات موجب اقتدار نظام است و دشمن می‌فهمد مردم در صحنه هستند.
امام جمعه طبس گفت: اگر رئیس جمهور شایسته، جوان، مؤمن و انقلابی انتخاب کنیم که نیازهای مردم را بشناسد؛ امید دهنده و از جوانان در امور کشور استفاده کند؛ آن زمان در راستای اهداف نظام و انقلاب با روحیه جهادی می‌توان کشور را به استقلال رساند.
انتهای پیام/۴