بهره‌مندی بانوان صنعتگر سرپرست خانوار از تسهیلات بنیاد کرامت

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی خراسان جنوبی گفت: ۴۰نفر از بانوان صنعتگر سرپرست خانوار خراسان جنوبی از تسهیلات بنیاد کرامت رضوی بهره‌مند شدند.

به گزارش خاورستان، زهره اسدپور سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی خراسان جنوبی گفت: در همین راستا، تفاهم‌نامه سه‌جانبه فی‌مابین وزارت متبوع، بنیاد کرامت رضوی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد شد و تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار هنرمندان صنایع‌دستی و به‌طور مشخص بانوان با اولویت زنان سرپرست خانوار قرار گرفت.

اسدپور افزود: از جمله وظایف معاونت صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی در بحث تقویت توان مالی کارگاه‌های صنایع‌دستی است که اعطای تسهیلات کم‌بهره یکی از این برنامه‌های اجرایی حمایتی است.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی استان گفت: سهمیه استان در این تفاهم‌نامه ده میلیارد ریال تعیین شده که تا پایان آذر مبلغ مذکور جذب و تعداد ۴۰نفر از هنرمندان استان از تسهیلات بنیاد کرامت رضوی بهره‌مند شدند.

وی افزود: همچنین درخواست تخصیص سهمیه بیشتر از وزارت‌خانه در دست پیگیری است که به‌محض وصول نتیجه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام /۳