مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

بهره‌مندی بیش از ۱۴ هزار نفر در خراسان‌جنوبی از خدمات ۴ کاروان نذر آب ۲

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: طی حضور 4 کاروان سلامت نذر آب دو 14 هزار و 621 نفر در خراسان‌جنوبی از خدمات کاروان‌های سلامت نذر آب دو بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رحیم شهریاری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نذر آب ۲ در برخی استان های کشور از جمله خراسان‌جنوبی بیان کرد: به دنبال کمبود منابع آبی و افزایش محرومیت در نقاط مختلف روستایی، خراسان‌جنوبی نیز به عنوان یکی از استان‌های هدف برای اجرای این طرح انتخاب شد.
وی با بیان اینکه در این‌ راستا چهار کاروان از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، همدان و اردبیل طی ایامی از تابستان مهمان خراسان‌جنوبی بودند، افزود: در راستای اجرای این طرح دو هزار و ۶۴۰ نفر روز از داوطلبان جمعیت هلال احمر به ارائه خدماتی مختلف به محرومان استان پرداختند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: برنامه نذر آب ۲ در مدت زمان ۱۲ روز با حضور ۵۲ پزشک در خراسان‌جنوبی اجرا شد که از این تعداد پزشک هشت نفر پزشک عمومی و ۴۴ نفر پزشک متخصص و فوق تخصص بودند.
شهریاری عنوان کرد: در مجموع ۱۴ هزار و ۶۲۱ نفر در خراسان‌جنوبی از خدمات کاروان‌های سلامت نذر آب دو بهره‌مند شدند و مجموع ارزش ریالی خدمات ارائه شده بیش از ۱۵ میلیارد ریال بوده است.
وی اظهار کرد: از این تعداد شش هزار و ۱۱۴ نفر از خدمات درمانی و دارویی استفاده کردند همچنین سه هزار و ۳۰۰ نفر به واسطه نصب ۳۱ تانکر ذخیره آب به حجم ۷۳ هزار لیتر از آب شرب سالم بهرهمند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هزار و ۵۵۷ نفر بهره‌وران سبد غذایی بوده‌اند، افزود: همچنین در قالب خدمات این کاروان‌ها ۷۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان محروم روستایی توزیع شد و دو هزار و ۹۵۰ نفر هم آموزش‌های بهداشتی را فرا گرفتند.
شهریاری با بیان اینکه حضور این کاروان‌ها در مناطق محروم روستایی باعث ایجاد امید و نشاط در دل روستاییان می‌شود، افزود: در مناسبت‌ها و بازه‌های زمانی مختلف کاروان‌هایی از سطح شهرستان‌ها به مناطق مختلف اعزام‌ می‌شوند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۱۷ کاروان از شهرستان‌های خراسان جنوبی در مناطق محروم حضور یافته و شش هزار و ۲۲ نفر توسط این کاروان ها ویزیت شده اند.
انتهای پیام/۱۲۷