معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادخراسان‌جنوبی مطرح کرد

بهره‌مندی بیش از ۳ هزار بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات حمایتی کمیته امداد/”شفا” طرحی برای حمایت از بیماران نیازمند

نخعی از ارائه خدمات حمایتی به ۳۱۳۰ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اکبر نخعی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سه هزار و ۱۳۰ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند شدند.
وی افزود: سلامت مددجویان برای توانمند شدن آنها بسیار مهم است و بر این اساس کمیته امداد با در نظر گرفتن یک بسته بیمه مکمل، توانسته بسیاری از هزینه‌های درمانی این افراد را تامین کند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته هزینه‌های درمانی بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد در بخش بستری و در بحث هزینه‌های دارو تا ۹۵ درصد تامین می‌شود.
نخعی عنوان کرد: علاوه بر موارد فوق در راستای بهبود هر چه سریعتر این مددجویان به آنان کمک‌های مختلفی از قبیل سبد غذائی، هزینه‌های ایاب و ذهاب و … ارائه می‌شود.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۱۲۴ بیمار خاص تحت حمایت امداد هستند، اظهار کرد: این تعداد بیمار شامل ۵۶ بیمار دیالیزی، ۳۰ بیمار پیوند کلیه، ۲۱ بیمار هموفیلی و تالاسمی و ۱۷ بیمار ام‌اس می‌شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت مسئولان دستگاه‌های اجرایی، مردم خیر و نیکوکاران بتوانیم شرایط زندگی بیماران را به بهترین نحو ممکن بهبود بخشیم.
نخعی گفت: برای تسهیل در ارائه ی بهتر خدمات درمانی به بیماران خاص و صعب العلاج ، اطلاعات تمام بیماران در سامانه‌ای به نام “سبا” ثبت و برای شناسایی به افراد فوق کارت ویژه داده شده که از مراکز درمانی منتخب می‌توانند بصورت رایگان خدمات دریافت کنند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از تمام خیرینی که با این نهاد همکاری می‌کنند، افزود:خیرین می‌توانند در راستای کمک به بیماران صعب العلاج در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی هشت ماهه سال جاری برای کمک به درمان مددجویان تحت حمایت بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد هزینه شده است.
انتهای پیام/۱۲۷