از ابتدای امسال تاکنون انجام شد؛

بهره‌مندی ۱۰۷ فرزند مددجوی تحت حمایت از معافیت و کاهش خدمت سربازی

نخعی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰۷ فرزند مددجوی تحت حمایت از معافیت و کاهش خدمت سربازی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی اکبر نخعی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۳ فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی از خدمت سربازی معاف و ۷۴ نفر از مزایای کاهش تعرفه خدمت بهره‌مند شدند.
وی افزود: برای ارائه تسهیلات به فرزندان مددجوی تحت حمایت این نهاد و بر حسب پیشنهاد ستاد نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری مبنی بر معافیت تعدادی از فرزندان مددجوی تحت حمایت، امسال با پیگیری‌های کارشناسان این نهاد، ۳۳ نفر از فرزندان مددجوی این نهاد از خدمت سربازی معاف شده‌اند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان این‌که معافیت فرزندان مددجو، نقش بسیار مهمی در توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت ایفا می‌کند، تصریح کرد: فرزندان این خانواده‌ها با معافیت از خدمت سربازی، می‌توانند سرپرستی خانواده را برعهده گرفته و از لحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند.
نخعی با بیان این‌که البته در کنار این معافیت، اشتغال آنان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد تا خانواده‌ها به توانمندی برسند، اظهار کرد: این نهاد علاوه بر پیگیری معافیت، کاهش تعرفه خدمت و همچنین نزدیکی مشمولان به محل زندگی، همواره در تلاش است از خانواده‌های مشمولان نیازمند حمایت کند.
انتهای پیام/۱۲۷