معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی مطرح کرد

بهره‌مندی ۵۵۳ مددجوی خراسان جنوبی از مهارت‌های شغلی

طی سه‌ماهه نخست سال جاری در جهت توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ،۵۵۳ نفر از مددجویان خراسان جنوبی با معرفی به مراکز فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های لازم را فراگرفتند.

به گزارش خاورستان، سید رضا حسینی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی در بازدید از نمایشگاه تولیدات کارآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای، گزارشی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت ارائه کرد.
وی در این مراسم بر توانمندسازی مددجویان تأکید کرد و افزود: فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار نقش مهم و تأثیرگذاری دارد.
حسینی به بهره‌مندی ۵۵۳ نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای طی سه‌ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: نخستین گام برای توانمندی اقتصادی مددجویان آموزش است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه افزود: برنامه‌های کمیته امداد برای آموزش مددجویان درزمینه های نیازسنجی شغلی، دوره‌های کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بوده و طی سه‌ماهه نخست سال جاری ۱۹۹ نفر در دوره‌های مهارت‌آموزی، ۱۰ نفر در پایدارسازی و توسعه و ۱۴۳ نفر در دوره‌های کارآفرینی و ۱۱۰ نفر در حرفه‌آموزی، در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را کسب کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مددجویان پس از کسب مهارت‌های لازم و دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای، می‌توانند از تسهیلات خودکفایی این نهاد تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای ایجاد اشتغال بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/۱۲۷