مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی مطرح کرد

بهره‌مندی ۹۹۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی از حمایت کمیته امداد

سلم آبادی گفت:۹۹۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی در مقاطع مختلف از خدمات آموزشی و تحصیلی کمیته امداد استان خراسان‌جنوبی بهره‌مند ‌می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: امروزه نقش دانشجویان در رشد و شکوفایی کشور بر کسی پوشیده نیست، نقشی که اگر به شکل درست خود هدایت و انجام شود می‌تواند دانشجویان را در مسیر مناسبی ریل گذاری کند و بدون شک آثار بسیار خوبی را برای کشور رقم بزند.
وی افزود: این نهاد به منظور رفع مشکلات و تسهیل شرایط ادامه تحصیل مددجویان با تامین نیازمندی‌های دانشجویان تحت حمایت در حال تحصیل در مقاطع تحصیلی (کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری) اعم از غیردولتی یا دولتی و طلاب علوم دینی، اقدام به تامین شهریه دانشجویان و کمک هزینه تحصیلی آنان از محل کمک‌های بلاعوض کرده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با اشاره به میزان سقف سرانه پرداخت وام دانشجویی، بیان کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی و طلاب علوم دینی سطح دو مبلغ ۵ میلیون تومان، دانشجویان کارشناسی ارشد و طلاب علوم دینی سطح سه مبلغ ۱۰ میلیون تومان و دانشجویان مقطع دکتری و طلاب علوم دینی سطح چهار می‌توانند مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام دانشجویی دریافت کنند.
سلم آبادی عنوان کرد: ۹۹۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و حوزوی از خدمات آموزشی و تحصیلی کمیته امداد استان خراسان‌جنوبی بهره‌مند ‌می‌شوند.
وی گفت: کمیته امداد با توجه به تامین بخشی از شهریه دانشجویان دانشگاه‌های غیر دولتی (پیام نور،آزاد،علمی کاربردی ،غیرانتفاعی ، پردیس و شبانه) با هدف پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشگاه‌های دولتی و طلاب علوم دینی هر ترم مبلغ ۵۰۰ هزارتومان به مقطع کاردانی، ۷۵۰ هزار تومان در مقطع کارشناسی، یک میلیون تومان در مقطع کارشناسی ارشد و یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در مقطع دکتری به صورت بلاعوض در هرترم برای دانشجویان تحت حمایت این نهاد واریز می‌کند.
انتهای پیام/۱۲۷