مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی مطرح کرد

بهره‌مندی ۹۵۱ روستای خراسان‌جنوبی از نعمت گاز طبیعی/ گازرسانی به ۲۲۲ روستای مرزی در دست اجرا

هاشمی گفت: کار گازرسانی به 222 روستای مرزی با جمعیتی بیش از 21 هزار و 416 خانوار در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، گازرسانی به روستاهای خراسان‌جنوبی چند سالی می‌شود آغاز شده و با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است به گونه‌ای که در حال حاضر بسیاری از روستاهای مرزی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده یا کار گازرسانی در مناطق مرزی در حال انجام است.
در حال حاضر ۹۵۱ روستای خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.
محمود هاشمی مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: در ادامه نهضت گازرسانی در خراسان‌جنوبی در حال حاضر ۴۰۲ روستا در چهار شهرستان مرزی نهبندان، درمیان، سربیشه و زیرکوه با جمعیت بیش از ۲۸ هزار و ۶۹۵ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
وی افزود: کار گازرسانی به ۲۲۲ روستای مرزی دیگر با جمعیتی بیش از ۲۱ هزار و ۴۱۶ خانوار در این شهرستان‌ها در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به این‌که بحث گازرسانی به روستاهای مرزی بسیار مهم است، این امکان علاوه بر ایجاد آسایش و رفاه، به میزان قابل توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها جلوگیری می‌کند.
هاشمی با بیان این‌که استان خراسان‌جنوبی سومین استان پهناور کشور است، گفت: خراسان‌جنوبی دارای بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان است و با اجرای پروژه‌های متعدد گازرسانی اکثر روستاهای مرزی دارای قابلیت گازرسانی، از این نعمت طبیعی بهره‌مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از مجموع ۹۵۱ روستای گازدار در سطح استان، تعداد ۷۳۶ روستا طی سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شدند.
انتهای پیام/۱۲۷