دیدار نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت

بهره مندی از سهمیه نفت برای خانوارهای محروم از شبکه گاز/ ایجاد جایگاه CNG درمیان پیگیری شد/ قول وزیر نفت برای تحقق و مساعدت لازم

حسین خسروی با وزیر نفت دیدار و مشکلات حوزه انتخابیه در رابطه با این وزارتخانه را پیگیری کرد که آقای وزیر هم برای تحقق آن قول مساعد داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته با آقای اوجی وزیر نفت دیدار کرد.
خسروی در این دیدار، مشکلات شهرستان های حوزه انتخابیه مرتبط با این وزرات را مورد پیگیری قرار داد.


یکی از موارد مطرح شده در این دیدار، لزوم احداث جایگاه CNG در شهرستان درمیان بود که تاکنون بارها مورد پیگیری قرار گرفته است، اما با توجه به افزایش هزینه ها، این موضوع توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی به نتیجه نرسیده است. اکنون با ایجاد جایگاه های CNG در مناطق مورد نیاز، این موضوع برای بهره مندی جمعیت ۵۸ هزار نفری شهرستان درمیان، مورد پیگیری قرار گرفت.
یکی از موارد دیگری که در این دیدار مورد پیگیری قرار گرفت، موضوع عدم بهره مندی ساکنان روستاهای برخوردار از شبکه گازرسانی از سهمیه نفت سفید بود، در حالی که بسیاری از خانوارهایی روستایی، توانایی مالی برای اجرای شبکه گاز داخل منازل و خرید انشعاب را ندارند. در این خصوص درخواست شد تا شرکت گاز استان نسبت به تایید نیازمندی خانوارهایی که موفق به خرید انشعاب و گازکشی منازل خود نشده اند، اقدام کند و این خانوارها از سهمیه نفت سفید برای سال ۱۴۰۰ بهره مند شوند.
وزیر نفت هم نسبت به تحقق این درخواست ها قول مساعد داد.

انتهای پیام/۷