بهره مندی بیش از ۲ هزار نفر از آموزش‌های هلال احمر در خراسان جنوبی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار ۴۹۵ نفر در خراسان جنوبی در سه ماه نخست سال آموزش‌های امدادی را فرا گرفتند.

به گزارش خاورستان،محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: تا کنون ۸۰ دوره آموزشی همگانی و تخصصی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان برگزار شده است.
وی با اشاره به برگزاری ۲۷ دوره آموزش‌های کمک‌های اولیه و مهارت‌های داوطلبی افزود: ۵۰۳ نفر آموزش‌های ارائه شده در این دوره‌ها را فرا گرفتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در این مدت همچنین ۲۴ دوره آموزشی مهارت‌های پایه داوطلبی با حضور ۴۳۲ نفر، دوره‌های آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات ویژه کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح به تعداد ۱۲۴۷ نفر و ۱۱ دوره آمادگی در برابر مخاطرات با حضور ۱۷۷ نفر در خانه‌های هلال برگزار شد.
رضایی با بیان اینکه در مجموع ۶ دوره تخصصی نیز در حوزه تربیت نیرو‌های نجاتگر برگزار شده است، افزود: از این تعداد ۳ دوره تخصصی پیش بیمارستانی با بهره مندی ۶۵ نفر برگزار شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی وی با بیان اینکه آموزش‌های تخصصی به نیرو‌های داوطلب زمینه را برای حضور امدادگران توانمند در پایگاه‌های امداد و نجات سطح استان فراهم می‌کند، گفت: یک دوره تخصصی جستجو و نجات در کوهستان، یک دوره مقدماتی امداد ویژه خواهران و یک دوره اصول و پیمایش و راهبری در عملیات جستجو و نجات از دیگر برنامه‌های آموزشی معاونت آموزش و پژوهش جمعیت استان است.
انتهای پیام /۳