رئیس جهادانشگاهی خراسان جنوبی:

بهره مندی بیش از ۹۰۰ نفر از آموزش های رایگان عمومی کسب و‌ کار طرح توسعه مشاغل خانگی

صادقی گفت: بیش از 900 نفر از آموزش های عمومی و تخصصی کسب و‌کار طرح توسعه مشاغل خانگی به صورت رایگان در استان بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جلال الدین صادقی، رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران، در خصوص اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی گفت: این طرح به صورت هدفمند و در فازهای مختلف از جمله شناسایی مزیت‌ها، آموزش، توانمندسازی و شبکه سازی در حال اجراست، که این امر می‌‌تواند خلاءهای متقاضیان را برای ایجاد یک شغل جبران کند.
وی در تشریح شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار در سه فاز، بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، تولید مبتنی بر بازار و توانمند کردن متقاضیان و کاهش وابستگی به وام است.
رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهارکرد: بخشی از طرح به آشنایی افراد با چگونگی راه اندازی مشاغل خانگی و مزیت های راه اندازی، مشاغل مزیت دار استان، شناسایی زنجیره ارزش، شناسایی افراد فعال در مشاغل خانگی استان و ارتباط گیری با آنها، حمایت دستگاه های اجرایی از مشاغل خانگی و آشنایی با ادبیات فروش در فضای مجازی و کانال های مرتبط تخصیص یافته است تا بتوانند به درآمدی پایدار برسند.
صادقی تصریح کرد: در مرحله بعد، این افراد برای تولید با کیفیت به پیشران هایی معرفی خواهند شد.
وی یادآور شد: این طرح از نظر پایدارسازی شغل، به دلیل استفاده از ظرفیت‌های کارآفرینان، پیشرانان موفق و بخش خصوصی، توانمندسازی و آموزش متقاضی و ایجاد شبکه فروش می‌تواند در تولید و رشد اقتصادی مؤثر باشد.
صادقی افزود: این طرح با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرما و جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد تسهیلگر و مجری در حال برگزاری است.
انتهای پیام/۷