مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبرداد

بهره مندی ۴۴۳ حادثه دیده سیلاب از خدمات هلال احمر خراسان جنوبی+تصاویر

رضایی گفت: در پی بارندگی های اخیر نیروهای هلال احمر به ۴۴۳ حادثه دیده از سیلاب امداد سانی کردند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان در جمع خبرنگاران، گفت: به دنبال این بارندگی ها نیروهای هلال احمر به ۱۲ منطقه متاثر از سیل و آبگرفتگی اعزام شدند.
وی با بیان اینکه در این ماموریت ها به ۴۴۳ حادثه دیده در چهار شهرستان خدمات امدادی ارائه شده است، ادامه داد: ۳۳۱ حادثه دیده در شهرستان بیرجند، ۸۰ نفر در خوسف، ۲۴ نفر در سربیشه و هشت نفر در نهبندان از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: ۹۰ نیروی امدادی در قالب ۳۲ تیم عملیاتی در این امدادرسانی‌ها حضور داشته اند.
رضایی از به کارگیری ۳۱ خودرو در این امدادرسانی ها خبر داد و افزود: همچنین ۴۴ عدد ست سبک نجات، یک ست کوهستان، ۱۲ موتور پمپ و کف کش در این امدادسانی ها به کارگیری شده است.
وی با بیان اینکه ۵۶ بسته مواد غذایی بین حادثه دیدگان توزیع شده است، گفت: نیروهای امدادی تا سحرگاه امروز در حال امدادرسانی بوده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به مسدود بودن راه ها در روستاهای خوسف و منطقه گیوک، توزیع اقلام زیستی در این مناطق ادامه دارد.
رضایی اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع رعد و برق، رگبار پراکنده و احتمال جاری شدن رواناب در شهرستان های خوسف، نهبندان و سربیشه نیروهای عملیاتی در آمادگی کامل هستند.
انتهای پیام/۱۳۳