مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد:

بهره مندی ۸۹۶۰نفر از خدمات طرح ناظران سلامت هلال احمرخراسان جنوبی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تاکنون هشت هزار و ۹۶۰ نفر از خدمات متعدد طرح ناظران سلامت در استان بهره مند شده اند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا، بیان کرد: در این راستا طرح ناظران سلامت هلال احمر در تا پایان آذر ماه سال جاری در استان اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه این طرح در قالب همکاری اعضای جوانان هلال احمر با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان اجرایی می شود، افزود: همچنین این طرح با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سطح اماکن عمومی و گروه های شغلی فعال اجرا می شود.
رضایی اظهار کرد: در قالب این طرح تیم هایی متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر و نماینده دانشگاه علوم پزشکی به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی ها را برابر دستورالعمل به شبکه بهداشت و هلال احمر گزارش می دهند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در صورت استمرار عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی، مراتب جهت اعمال دستورالعمل های لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفین برخورد می شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح تاکنون سه هزار و ۲۰۸ مورد بازرسی از اماکن انجام شده است، افزود: همچنین هشت هزار و ۹۶۰ نفر از خدمات طرح بهره مند شده اند.
رضایی ادامه داد: این خدمات با مشارکت ۸۵۱ نفر روز در قالب ۳۵۹ تیم در سطح استان ارائه شده است.
انتهای پیام / ۳