معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

بهزیستی خراسان‌جنوبی آماده دریافت زکات فطره، کفارات و نذورات/ توزیع بیش از ۱۰ میلیارد ریال سبد غذایی و غذای گرم در ایران همدل

رحیمی گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یک واسطه میان نیازمندان واقعی جامعه هدف خود، خیرین و مردم نوع دوست استان خراسان‌جنوبی مانند سال‌های گذشته آماده دریافت زکات فطره ،کفارات و نذورات است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن رحیمی معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکزغیردولتی بهزیستی استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات هم استانی ها، اظهار کرد: سازمان بهزیستی به عنوان یک واسطه میان نیازمندان واقعی جامعه هدف خود، خیرین و مردم نوع دوست استان خراسان‌جنوبی مانند سال‌های گذشته آماده دریافت زکات فطره ،کفارات و نذورات است.
وی افزود: نذورات همشهریان توسط ادارات بهزیستی شهرستان‌ها، و موسسات خیریه دارای مجوز از بهزیستی استان با برپایی ۳۶۴ پایگاه و ۸۴۰ صندوق در محل مصلی‌های نماز عید فطر در شهرستان‌ها نسبت به جمع آوری و دریافت الکترونیک وجوه مربوط به فطریه و کفارات مردم خداجو و نوع دوست استان در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان اقدام خواهند کرد.
معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکزغیردولتی بهزیستی استان خراسان جنوبی بیان کرد: اداره کل بهزیستی متولی نگهداری و حمایت از افراد دارای معلولیت، ایتام، کودکان زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی است.
رحیمی عنوان کرد: همشهریان می‌توانند جهت سهولت پرداخت زکات فطره و رعایت بهداشت و ضوابط کرونایی از طریق شماره کارت مجازی بانک مرکزی به شماره ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۹۹۳۹۴۴۸ کمک‌های خود را به جامعه هدف بهزیستی اهدا کنند.
وی با اشاره به افزایش کمک‌های غیرنقدی هم استانی‌ها در ماه مبارک رمضان در طرح ایران همدل، اظهار کرد: با جمع آوری کمکهای غیر نقدی ۴۸۱۹ سبد غذایی تهیه و بین این تعداد از جامعه هدف بهزیستی توزیع شده است.
معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکزغیردولتی بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: امیدواریم جذب فطریه و کفاره‌ها نیز امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته باشد.
رحیمی خاطرنشان کرد: مبلغ فطریه و کفارات جمع آوری شده در سال گذشته توسط موسسات خیریه تحت نظارت و مراکز دولتی و غیردولتی بهزیستی استان ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی خاطرنشان کرد: طی طرح ایران همدل در ماه مبارک رمضان دو هزار و ۲۹۰ بسته سبد غذایی به ارزش ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و ۱۹هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم به ارزش ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تا شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان توزیع شده است.
انتهای پیام/۱۲۷