رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای درمیان خبر داد

بهسازی و ایمن سازی محور قهستان به زهان و زیرکوه

سالاری از بهسازی و ایمن سازی شامل ترانشه برداری، اصلاح میدان دید، روکش آسفالت گرم و اجرای گاردریسه 16 کیلومتر از محور قهستان به زهان و زیرکوه خبر داد.

به گزارش خاورستان، حاجی رسول سالاری طبس رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درمیان از بهسازی و ایمن سازی شامل ترانشه برداری، اصلاح میدان دید، روکش آسفالت گرم و اجرای گاردریسه ۱۶ کیلومتر از محور قهستان به زهان و زیرکوه خبر داد و اظهار کرد: عامل مهم بخش اعظمی از تصادفات جاده ای عامل انسانی بوده و خواب آلودگی ، سرعت غیر مجاز و خروج از جاده از مهمترین مواردی است که سهم قابل توجهی در این حوزه دارد.
وی افزود: در سالیان اخیر در راستای ایمن سازی و افزایش ارتقاء ایمنی این مسیر اقداماتی از جمله ترانشه برداری و اصلاح میدان دید در مقاطعی از مسیر، اجرای گاردریسه، افزایش علائم ایمنی منصوبه و اجرای سرعتکاه آسفالتی مطابق نظریه پلیس راه انجام گرفته است.
سالاری گفت: عملیات راهسازی مسیر شامل تعریض ابنیه فنی موجود، زیر سازی و آسفالت، اجرای حفاظ ایمنی در نقاط پرتگاهی و پلها، حذف و اصلاح میدان دید (احداث واریانت)، اصلاح شیب شیروانی و روکش آسفالت گرم نیازمند اعتباری بیش از ۱۲۰ هزار میلیون ریال است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای درمیان بیان کرد: امید است با اجرای این عملیات شاهد افزایش ایمنی ترددهای جاده‌ای و کاهش تصادفات باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲