رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند:

بهورز خانه بهداشت روستای مهموئی بر اثر ابتلا به کرونا آسمانی شد

زنگویی مطلق گفت: منصوره حسینی بهورز خانه بهداشت روستای مهموئی بر اثر ابتلا به کرونا آسمانی شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند منصوره حسینی بهورز خانه بهداشت روستای مهموئی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
مراسم خاکسپاری فرشته ای از دیار سلامت ،سربازی جان برکف در راه مبارزه با کرونا و بهورزی دلسوز وپرتلاش از خطه خوبان مدافع سلامت در محل آرامستان روستای مهموئی بیرجند برگزار شد.
در این مراسم که با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در تاریخ ۲۹ مهر ماه ۹۹ با حضور ریاست مرکز بهداشت بیرجند برگزار شد جمعی از همکاران دانشگاهی و شهرستانی حضور داشتند.
زنگوئی مطلق رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند با تقدیر از خدمات شایان مرحومه منصوره حسینی بهورز خانه بهداشت مهموئی وی را الگوی نجابت و تلاش صادقانه در خدمت به مردم معرفی کرد و گفت: مدافعین سلامت با تقدیم جان خویش ثابت کردند که راه شهادت و فداکاری برای میهن و ملت را خوب بلدند و در این راه از هیچ تلاشی برای نجات جان مردم از خود مضایقه نخواهند کرد.
وی با اشاره به تلاش جان برکفان عرصه پیشگیری و سلامت در بخش بهداشت عنوان کرد: از ابتدای همه گیری کرونا این نیروهای بهداشتی بودند که با کمترین امکانات موجود در راه مقابله با این ویروس منحوس در صف شدند تا در کنار برادران خویش در بخش درمان نجات بخش جان هم میهنان شان باشند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند گفت: مشاهده برخی از صحنه‌های تکرار نشدنی دفاع مقدس در راه مقابله با بیماری، نشانگر فراموش نشدن روحیه ایثار و شهادت در رگ و خون این ملت است.
زنگوئی مطلق اظهار کرد: نیروهای بخش بهداشت با حضور شبانه روزی در قسمت‌های مختلف عرصه پیشگیری از کرونا ثابت کردند که تنها راه مقابله با بیماری رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است تا جایی که در صحبت‌های وزیر بهداشت در تاریخ ۲۹ مهر نیز این توصیه مشهود بود که گفت: اگر از تمام متخصصین علم بهداشت و پیشگیری سوال شود که تنها را مقابله با بیماری چیست ،تنها پاسخی که خواهید شنید رعایت بهداشت ودستورالعمل های بهداشتی است.
وی ضمن درخواست از همشهریان برای رعایت مسائل بهداشتی گفت: فائق آمدن بر این بیماری بدون همراهی عمومی امکان پذیر نخواهد بود و لازم است تک تک مردم در کنار مدافعین سلامت باشند تا بتوانیم این بیماری منحوس را ریشه کن سازیم.
انتهای پیام/۱۲۷