نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

به جای عدم‌حضور در انتخابات؛ به افرادی که توانایی ندارند رأی ندهید/ کم‌کاری مسئولان ربطی به اسلام ندارد

خسروی گفت: فرصت از این جهت که شما این حق را دارید که به افرادی که توانایی ندارند، رأی ندهید. آیا مقصر افزایش دلار از 3 هزار تومان به 20 هزار تومان، آمریکا است؟ آیا تفاوت فاحش قیمت‌ها و عدم‌کنترل قیمت‌ها در بازار، از بی‌عرضگی مسئولان نیست؟

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جمع مردم روستای دستگرد بیرجند، با اشاره به مشکلات مردم و اوضاع اقتصادی، اظهارکرد: حل مشکلات و تحقق امور تنها به دست مجلس نیست و باید دولت هم همراهی داشته باشد.
وی افزود: اگر مردم مشکلات خود را از طریق بخشداری، فرمانداری و استانداری پیگیری کردند و به نتیجه نرسیدند، آنگاه نماینده مجلس در خدمت است تا این مشکلات را در شهرستان، استان یا تهران پیگیری کند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این خصوص باید بدانیم که نماینده مجلس که تنها یک نفر است، وظیفه و توان وقتی کار اجرایی را ندارد، از طرف دیگر چند صد نفر دیگر در سطح ادارات برای انجام این امور، حقوق می گیرند.
خسروی با بیان اينکه جوانان باید برای شناخت حضرت علی(ع) وقت بگذارند، افزود: اگر شخصیت حضرت علی (ع) را بشناسیم، به جای اشک برای این حضرت خون خواهیم گریست و باید از خداوند توفیق امام شناسی بخواهیم.
وی بیان کرد: در قرآن کریم ۶ هزار و ۲۳۲ آیه وجود دارد که از این تعداد ۳۰۰ آیه قرآن مربوط به حضرت علی (ع) است، اما بسیاری از ما هیچ کدام از این آیات را نمی دانیم.
در سال آخر دولت؛ دست مجلس بسته است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: حضرت علی (ع) برای زنده ماندن اسلام زحمات بسیاری کشید، همانطور که فرمود؛ من بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) صبر کردم و به نفع اسلام سکوت اختیار کردم.
خسروی با بیان اینکه متأسفانه اکنون گرانی حلق مردم را فشرده افزود: زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند غصه گرانی بزرگ شده است؛ نمایندگان مجلس به دنبال رفع دغدغه مقام معظم رهبری برآمدند.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی، بیان کرد: در این خصوص نمایندگان، وزرای مختلفی را به مجلس فراخوانده و تا حد توان خود به دنبال رفع این دغدغه است، اما در شرایط فعلی و سال آخر دولت، دست مجلس بسته است، چرا که قطعا ضرر برکناری وزرا، از فایده آن بیشتر است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کمتر از ۵۰ روز تا انتخابات فاصله داریم، تصریح کرد: اما نباید ندانم‌کاری برخی افراد را به اسلام و انتخابات ربط دهیم. در حالی که دولت وعده داد کاری می کنم که دست مردم برای ۴۵ هزار تومان یارانه دراز باشد، اما به وظیفه خود عمل نکرده و اکنون نه تنها دست مردم برای یارانه دراز است؛ بلکه در سطل زباله هم دراز است.
خسروی افزود: اگر دولت حقوق کارمندان را افزایش می دهد، اما متاسفانه از طرف دیگر، قیمت اقلام و نرخ های بازار هم افزایش پیدا می کند. در این شرایط تکلیف برای کسانی که هیچ درآمد و بیمه ای ندارند چیست؟ آیا بهتر نیست دولت به جای افزایش حقوق ها، گرانی ها و بازار را کنترل کند تا مردم عادی هم بتوانند زندگی راحت تری داشته باشند؟
مشکلات اقتصادی باعث عدم حضور در انتخابات نشود
وی اظهارکرد: درست است که امروز مردم گرفتار مشکلات اقتصادی هستند، اما نباید بگذاریم که اصل انقلاب و اسلام از بین برود. در واقع اگر قرار است از حضرت علی(ع) الگو بگیریم، باید برای حفظ اسلام خون دل بخوریم، همانطور که وقتی حضرت فاطمه(س) سیلی خورد، علی خیبرشکن مجبور شد به خاطر اسلام سکوت کند.
وی تصریح کرد: نکند به خاطر این مسائل در انتخابات شرکت نکنید، بلکه باید در این مسائل از حضورت علی(ع) الگو گرفت که ۲۵ سال استخوان در گلو و خار در چشم سکوت کرد.
با نحوه مدیریت کشور؛ آب هم از گلوی مردم پایین نمی‌رود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در انتخابات باید افرادی را انتخاب کرد که مشکلات به وجود نیاورند، افزود: افرادی وعده می دادند که با مذاکره کشور را به گونه ای مدیریت می کنیم که مشکل آب خوردن هم حل شود اما امروز متاسفانه کشور را به گونه ای اداره کردند که آب هم از گلوی مردم پایین نمی رود.
خسروی در ادامه بیان کرد: در هنگام رای دادن باید دقت کرد که به چه کسی رای می دهید و تحقیقات لازم را برای انتخاب افراد انجام دهید.
قدرت میدانی حاج قاسم دشمن را زمین‌گیر کرد
وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات هم یک فرصت و هم یک تهدید است، ادامه داد: اگر در انتخابات شرکت کنید، با حضور باشکوه خود بهانه را از دشمن می گیرید و اگر هم در انتخابات حضور نیابید، دشمن امنیت را هم از ما خواهد گرفت. همانطور که آمریکایی ها داعشی را درست کردند که اگر امثال حاج قاسم خودشان را سپر بلا نمی کردند، معلوم نیست چه وضعیتی داشتیم، چرا که این گروه حتی به داخل مجلس شورای اسلامی هم نفوذ پیدا کرد و نماینده شهید هم دادیم. اما قدرتی که داعش را زمین گیر کرد، قدرت میدانی شهید سلیمانی بود که متاسفانه اکنون می بینیم که توسط عضوی از دولت زیرسوال رفته است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات هم فرصت و هم تکلیف است، گفت: اگر در انتخابات از رأی خود استفاده کنیم، فرصت و در غیر اینصورت تهدید خواهد بود.
به افرادی که توانایی ندارند، رأی ندهید
خسروی ادامه داد: فرصت از این جهت که شما این حق را دارید که به افرادی که توانایی ندارند، رأی ندهید. آیا مقصر افزایش دلار از ۳ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان، آمریکا است؟ آیا تفاوت فاحش قیمت ها و عدم کنترل قیمت ها در بازار، از بی عرضگی مسئولان نیست؟
کم‌کاری مسئولان ربطی به اسلام ندارد
وی افزود: تکلیف شما برای حضور در انتخابات هم برای زنده نگه داشتن اسلام است. در واقع اگر فلان مسئول کاری نکرده، مشکل از اسلام نیست. ما برای این انقلاب و اسلام شهدای زیادی داده ایم و اگر از آن محافظت نکنیم، باید پاسخگوی خون شهدا باشیم.
خسروی با تاکید بر فرمایش مفام معظم رهبری مبنی بر اینکه شرکت مردم در انتخابات نور است، اما اگر انتخاب هم درست باشد، نور علی نور است، گفت: اگر کسی برای حل مشکلات، وعده صد روزه داد و دوباره حرف خودش را نقض کرد، آیا باید دوباره هم به او رأی داد؟ باید مراقب باشیم تا در انتخاب خود دچار اشتباه نشویم.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴