گزارش/

به ستوه آمدن اهالی روستاهای درمیان از وضعیت اسفناک جاده‌های روستایی/ اعتبارات قطره چکانی و تخصیص‌های پایین

اهالی روستاهای دونخی، کلاته‌نظر، قیک و سایر روستاهای این منطقه از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان از عدم آسفالت جاده روستایی که حدود ۱۰ کیلومتر است گلایه داشته و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، اهالی روستاهای دونخی، کلاته‌نظر، قیک و سایر روستاهای این منطقه از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان از عدم آسفالت جاده روستایی که حدود ۱۰ کیلومتر است گلایه داشته و خواستار پیگیری این موضوع شدند.


یکی از اهالی روستای دونخی در این خصوص در گفت‌و‌گو با خاورستان، اظهار کرد: جاده روستاهای دونخی، کلاته نظر، قیک و سایر روستاهای اطراف بیش از دو سال می‌شود که برای آسفالت، زیرسازی شده است.

وی افزود: مسئولان مربوطه ابتدای سال گذشته قول آسفالت این ۱۰ کیلومتر راه روستایی را تا پایان سال ۱۳۹۹ اعلام کردند اما نه تنها تا پایان سال این مسیر ۱۰ کیلومتری آسفالت نشد بلکه با گذشت بیش از ۷ ماه از سال جدید نیز اقدامی صورت نگرفته است.


این فرد بیان کرد: مشکل جاده این روستاها را به نماینده مجلس شورای اسلامی نیز منتقل کرده و خواستار پیگیری شدیم.

وی اظهار کرد: تمام روستاهای این منطقه بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد و جاده این روستاها به دلیل رفت و آمد اهالی روستاها به مرکز شهرستان درمیان پرتردد بوده و آسفالت آن ضروری است.

این فرد با بیان این‌که چرا مسئولان به قول‌هایی که می‌دهند عمل نمی‌کنند؟ گفت: لطفا مسئولان به این جاده روستایی توجه کرده و به وعده‌های خود عمل کنند.

تردد بالای خودروی‌های سنگین در این جاده

وی خاطرنشان کرد: در روستای مَوَد که در این منطقه است یک معدن سنگ وجود دارد و روزانه کامیون های زیادی از این مسیر تردد میکنند که به دلیل احداث چند پل در مسیر و نامناسب بودن جاده، یک جاده انحرافی در کنار جاده ایجاد شده و مورد استفاده کامیونها و خودروهای شخصی است که متاسفانه به دلیل نامناسب بودن راه انحرافی خودروهای شخصی خراب شده است‌.

این فرد بیان کرد: طبق آخرین وعده مسئولان در مورد اجرای آسفالت این جاده ظاهرا پیمانکار انتخاب و قرار بود بعد از ماه رمضان کار آسفالت آغاز شود اما تاکنون که بیش از چهار ماه از اتمام ماه مبارک رمضان گذشته نیز اقدامی در مورد آسفالت صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: چند سال است پیگیر آسفالت این جاده هستیم و نامه نگاری های زیادی انجام شده اما از اجرایی شدن کار هیچ خبری نیست.

به جز رسانه کسی شنونده و پیگیر مشکلات نیست

این فرد با بیان این‌که مردم بیش از ۱۰ روستای منطقه از وضعیت اسفناک جاده به ستوه آمده و از مسئولان ناامید شدند، تصریح کرد: هر چه بیشتر پیگیری می‌کنیم کمتر به نتیجه می‌رسیم و به جز رسانه کسی شنونده و پیگیر مشکلات این جاده نیست.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما چنانچه شاهد بارندگی در این منطقه باشیم با توجه به وضعیت نامناسب جاده رفت و آمد برای مردم بسیار سخت خواهد بود.

برای پیگیری آخرین وضعیت این پروژه با معاون عمرانی فرمانداری درمیان گفت‌وگو کردیم.

پروژه در حال کار است/ اختصاص بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه

مهدی مطلبی پور معاون عمرانی فرمانداری درمیان در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد آخرین وضعیت جاده روستاهای کلاته نظر، دونخی، قیک و سایر روستاهای این محدوده، اظهار کرد: امسال برای این پروژه ۳ میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که درصد تخصیص ها پایین و تا ۲۵ درصد است، افزود: مجموع طول محور ۸ کیلومتر است و تا کنون برای این پروژه ۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون عمرانی فرمانداری درمیان بیان کرد: در حال حاضر نیز پیمانکار در محور در حال کار کردن است.

مطلبی پور عنوان کرد: برای ۷ پل لوله تعبیه شده و سه پل در مرحله احداث دال است و این اقدامات باعث می‌شود راه را از جاهای مختلف که پل احداث شده، قطع کنند.


وی اظهار کرد: نقاطی که راه قطع می‌شود مجبور هستند کنارگذر بزنند و اینکه اهالی از ایجاد مسیر انحرافی صحبت کردند به دلیل وجود پل در مسیر و در حال فعالیت بودن پروژه است‌.

معاون عمرانی فرمانداری درمیان گفت: طبق آخرین پیگیری که ظهر روز گذشته از وضعیت اجرای پروژه داشتم اکیپ راهداری در مکان بوده و در حال تست تراکم و بار ریزی مجدد بودند.

مطلبی پور با اشاره به این‌که پروژه فعال است، عنوان کرد: قطع کردن راه و ایجاد مسیر انحرافی گواه فعال بودن مسیر است.

وی در مورد گلایه اهالی این روستاها در مورد طولانی شدن پروژه، افزود: اهالی منطقه حق دارند گلایه داشته باشند چراکه گمان کنم بحث این پروژه مربوط به سال‌های ۹۱ و ۹۲ باشد و چند سال شده برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته می‌شود اما تخصیص ندارد.

معاون عمرانی فرمانداری درمیان گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در بحث اعتبار، این پروژه به بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت اما به دلیل کم بودن منابع ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفتیم ان‌شاءالله تخصیص داشته باشد.

مطلبی پور با بیان این‌که گفتیم مسیر تکه تکه آسفالت شود، اظهار کرد: اگر اعتبار در نظر گرفته شده به طور کامل تخصیص داشته باشد پروژه تا فروردین ۱۴۰۱ به پایان می‌رسد چراکه اگر ان‌شاءالله در زمستان شاهد بارندگی باشیم پروژه قابل ادامه و انجام نیست چون مسیر باید خشک باشد.

وی بیان کرد: اعتباری که برای این پروژه درنظر گرفته شده از محل اعتبارات استانی است.

انتهای پیام/۱۲۷