مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی روستای علی آباد لوله افتتاح شد

هنری گفت: بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی روستای علی آباد لوله بیرجند با کمک خیرین توسط این سازمان اجرا و افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی روستای علی آباد لوله، اظهار کرد: یکی از برنامه های سازمان بسیج سازندگی در زمینه اجرای پروژه های عمرانی و خدمت رسانی در روستاهای حاشیه شهر است.
وی افزود: روستای علی آباد لوله با دو هزار نفر جمعیت که در حاشیه شهرستان بیرجند قرار دارد علیرغم داشتن جمعیت بالای جوان، نوجوان و کودک از هیچ امکانات تفریحی برخوردار نبود که با توجه به این نیاز اساسی روستا و درخواست شورای اسلامی روستا پروژه بوستان و پارک کودک در دستور کار قرار گرفت.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در ابتدا این پروژه با اعتبار بسیج سازندگی آغاز بکار شد.
هنری عنوان کرد: با توجه به این‌که این پارک در مجاورت مدرسه خیر ساز روستا واقع بود با رایزنی که از طریق مجمع خیرین مدرسه ساز با خیر پروژه انجام شد و برنامه‌ای که مجمع خیرین برای تجلیل از خیرین مدرسه ساز با نامگذاری اماکن عمومی داشت، تفاهمنامه‌ای فی مابین این سازمان و مجمع خیرین و مسئول شورای روستا منعقد شد که این بوستان به نام خیر نیک اندیش زنده یاد مجتبی کاشانی نامگذاری شده و در کنار آن اعتباری بابت کمک به اجرای بوستان از طریق خیر تامین گردد.
وی اظهار کرد: بوستان زنده یاد مجتبی کاشانی روستای علی آباد لوله بیرجند با کمک خیرین توسط این سازمان اجرا شد و روز گذشته همزمان با روز مباهله با حضور فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) ، قائم مقام نماینده محترم ولی فقیه در استان ، مدیر کل اوقاف و امورخیریه و مدیرکل دفتر فنی استانداری و نماینده خیر و .. به بهره برداری رسید و مورد استقبال مردم روستا قرار گرفت.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: این بوستان در زمینی به مساحت ۴۵۰۰ مترمربع احداث شده که شامل ۱۱۰۰ متر جدول کاری، پیاده رو سلامت، ست بازی پلی اتیلن برای کودکان و کفپوش، ست بازی نوجوان، وسایل ورزشی بزرگسال و همچنین ۱۱۰ مترمربع سکوی نشیمن و نقاشی و سیستم روشنایی پارک و پیاده رو خطی می‌باشد.
هنری عنوان کرد: در مجموع در این مرحله برای اجرای بوستان ۲۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۱۴۵۰ میلیون ریال توسط خیرین و بسیج سازندگی ، ۲۰۰ میلیون ریال کمک استاندار و ۵۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری روستا تامین شده است.
وی افزود: با توجه به اینکه کار اجرایی این پروژه توسط این سازمان و بصورت امانی و عید انتفاعی اجرا شده حدود ۳۰% نیز در هزینه‌ها صرفه جویی شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: همچنین بدلیل اینکه این روستا کاملا وقفی می‌باشد، در داخل مجموعه بوستان از طریق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سقاخانه آب روستا نیز با اعتبار دو هزار میلیون ریال اجرا شده که همزمان با بوستان با حضور مدیر کل اوقاف افتتاح و تحویل مردم عزیز روستا گردید.
انتهای پیام/۱۲۷