فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی:

بيش از ۱۴۰کیلوگرم ترياک در عمليات پليس خراسان‌جنوبی کشف شد/ توقیف محموله یک تن و ۲۳۰ کیلوگرمی مرفین در طبس

فرشید گفت: محموله یک تن و 230 کیلوگرمی مرفین در بازرسی از یک تریلی در شهرستان طبس توقیف شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پایگاه خبری پلیس احسان رحیمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان از کشف كالای قاچاق با ارزش بيش از يک میلیارد ریال در۷۲ ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان در ۷۲ ساعت گذشته از خودروهای عبوری در محور مواصلاتی این شهرستان موفق به كشف ۱۲ هزار و ۴۶۰ ليتر سوخت قاچاق، ۲۰ هزار نخ سيگار، ۱۹ دستگاه لوازم خانگی، ۹۰۰ عدد لوازم پوشاک، ۸۴ هزار قلم دارو و اقلام مصرفی، یک قبضه اسلحه شكاری جمعا به ارزش يک میلیارد و ۵۴۰ ميليون ریال کشف شدند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهبندان بیان کرد: ماموران در این رابطه تعداد ۶ دستگاه خودرو توقیف و ۷۵ نفر متهم را دستگیر کردند که با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
رحیمی خاطر نشان کرد: گسترش قاچاق کالا اثرات منفی بر توليد داخلی داشته و امنيت اقتصادی را درجامعه برهم می‌زند و به همين علت پليس اين شهرستان مصمم به برخورد جدی با قاچاقچیان کالا و ارز می‌باشد.
کشف ۷۳کیلوگرم تریاک در قاین
محمود زال بیگی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین از کشف ۷۳ کیلوگرم تریاک در بازرسی از اتوبوس مسافربری در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران ایست و بازرسی پاسگاه شهید غلامی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری به يک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قاین بيان کرد: مأموران در بازرسی از اتوبوس ۷۳ کیلوگرم تریاک كه به طرز ماهرانه‌ای در خودرو جاساز شده بود کشف کردند.
زال بیکی تصریح کرد: دراین رابطه خودرو توقيف و ۴ متهم دستگیر شدند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.
این مقام انتظامی با بیان این‌که مبارزه با پديده شوم موادمخدر با جديت از سوی پليس دنبال می‌شود؛ به شهروندان توصيه كرد: در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان موادمخدر و هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوريت‌های پليسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پليس اطلاع دهند.
۲۰۴ کیلوگرم تریاک در بیرجند كشف شد
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۲۰۴ کیلوگرم تریاک و دستگیری یک متهم در عملیات مشترک پلیسی در شهرستان بیرجند خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی خبری دریافت کردند که سوداگران مرگ قصد انتقال مواد افیونی به شهرهای مرکزی کشور را دارند که بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: ماموران نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، خودروی کامیون قاچاقچيان را در محور بیرجند-قاین شناسایی و به آن مشکوک شدند که برای بررسی بیشتر خودرو را در پلیس راه بیرجند متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مأموران پس از بازرسی خودرو ۲۴۰ کیلوگرم مواد افیونی که به صورت ماهرانه داخل کامیون جاساز شده بود، کشف کردند.
فرشید خاطرنشان کرد: ماموران در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند که پس از تشكيل پرونده به مراجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.
کشف ۶۱ هزار نخ سیگار قاچاق در فردوس
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس از کشف ۶۱ هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: ماموران ایست و بازرسی گلشن شهرستان فردوس هنگام كنترل خودرو های عبوری به يک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس گفت: ماموران در بازرسی از خودرو ۶۱ هزار نخ سیگار قاچاق که به صورت ماهرانه ای جاساز شده بود كشف كردند كه ارزش ريالی آن بنا بر نظريه كارشناسان ۲۲۴ میلیون ریال برآورد شده است.
فولادی تصریح کرد: ماموران در اين رابطه یک متهم دستگير كردند كه متهم دستگير شده به همراه پرونده به مقام قضائی معرفی شد.
کشف بيش از ۱۴۰کیلوگرم ترياک در عمليات پليس خراسان‌جنوبی
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف ۱۴۰ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک در بازرسی از پژو ۲۰۶ در عمليات پليس شهرستان های سربیشه و نهبندان خبر داد.
وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان سربیشه با همكاری مأموران نهبندان هنگام کنترل محورهای فرعی این شهرستان به یک پژو ۲۰۶ مشکوک شدند و به راننده خودرو دستور ایست دادند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: راننده خودرو بدون توجه به ایست پلیس متواری شد که بلافاصله ماموران با اجرای طرح مهار خودرو را متوقف کرده و در بازرسی از آن ۱۴۰ کیلو و۶۰۰ گرم تریاک کشف کردند.
فرشید با بيان اين‌كه در اين رابطه ۲ متهم دستگير و به همراه پرونده به مقام قضائی معرفی شده است؛ تصريح كرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غيرقانونی و افراد مشکوک، بلافاصله موضوع را از طريق مرکز فوريت‌های ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با اخلاگران نظم و امنيت برخورد قانونی صورت گيرد.
کشف ۵۴ کیلو و ۲۰۰ گرم شیشه در شهرستان نهبندان
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف ۵۴ کیلو و ۲۰۰ گرم شیشه در شهرستان نهبندان خبر داد.
وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان نهبندان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون که از مرزهای شرقی به طرف شهرهای مرکزی کشور در حرکت بود مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: ماموران در بازرسی از کامیون ۵۴ کیلو و ۲۰۰ گرم شیشه که به صورت ماهرانه ای در خودرو جاساز شده بود کشف کردند.
سرهنگ فرشید تصریح کرد: ماموران در این رابطه یک کامیون توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شد.
محموله یک تن و ۲۳۰ کیلوگرمی مرفین در طبس توقیف شد
ناصر فرشید فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف محموله یک تن و ۲۳۰ کیلوگرمی مرفین در بازرسی از یک تریلی در شهرستان طبس خبر داد و گفت: طی هفته گذشته ۳ تن و ۸۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی شهرستان طبس با دریافت خبری مبنی بر احتمال حمل محموله سنگین مواد مخدر از محورهای مواصلاتی این شهرستان موضوع را پیگیری و شناسایی و دستگیری سوداگران مرگ را در دستور کار خود قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی بیان کرد: مأموران در عملیاتی مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی با اعزام چند تیم ویژه مبارزه با مواد مخدر، محورهای مواصلاتی شهرستان طبس را رصد و کنترل کردند که در همین راستا به یک تریلی کشنده كه با سرعت زياد در حال حركت بود مشکوک شده و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
فرشید اظهار کرد: مأموران در بازرسی از تریلی یک تن و ۲۳۰ کیلوگرم مرفین کشف و در این رابطه ۲ متهم را دستگیر کردند.
وی عنوان کرد: مأموران پلیس در خراسان‌جنوبی طی هفته گذشته بیش از ۳ تن و ۸۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف کردند که مرفین بیشترین فراوانی کشفیات اخیر بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران طی این مدت ۴ باند حمل و توزیع مواد مخدر را منهدم و ۱۷۲ سوداگر مرگ را دستگیر کردند که در همین راستا ۴۶ دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین نیز از قاچاقچیان مواد مخدر توقیف شده است.
فرشید با اشاره به افزایش ۹۳ درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی نسبت به مدت مشابه سال قبل هشداری نگران کننده برای خانواده‌ها است که درخواست پلیس از والدین این است که نسبت به کنترل فرزندان خود مراقبت بیشتری کنند.
وی بر عزم جدی پلیس بر مبارزه با سوداگران مرگ و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی تأکید کرد و به اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد: ماموران به صورت شبانه روزی تمامی نقاط استان را رصد و پایش می کنند و اجازه هرگونه بی نظمی و یا جولان قانون شکنان را نخواهند داد.
انتهای پیام/۱۲۷