معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی مطرح کرد

بیان آمارهای متناقض بین عملکرد بانکها و دستگاه های اجرایی در تسهیلات اشتغال

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه در مورد عملکرد بانکها و دستگاه هایی اجرایی استان در مورد ارائه تسهیلات شاهد تناقضاتی هستیم،روز چهارشنبه میزبان تیم ارزیاب عملکرد بانکها و دستگاه هایی اجرایی خواهیم بود که لازم است دستگاه های اجرایی آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مشیرالحق عابدی معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی شامگاه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان،اظهار کرد: روز چهارشنبه گذشته در تهران جلسه ای با بانک ها و مسئولان وزارت کشور داشتیم اما نکته جالب توجه آن که در کارگروه ملی،خبری از پرداختی نبوده و آنچه تاکنون در بحث تسهیلات اشتغال پرداخت شده مربوط به پرداختی ها و اعتبارات استانی بوده است.
وی ادامه داد: این موضوع دو علت می‌تواند داشته باشد یکی این که یا مدیران استانی با مدیران کشوری در وزارتخانه ارتباط ندارند و یا این که استان از مصوبات کارگروه ملی و چگونگی آن بی خبر است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی ضمن اشاره به دو طرح استانی شامل تولید واشرهای صنعتی و پلاستیکی و همچنین ساخت ماشین تزریق پلاستیک،خاطرنشان کرد: دو طرح مذکور از کار گروه ملی خارج شد و دلیل آن این بود که پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری برای آن وجاهت نداشت.
عابدی تاکید کرد: مدیران کل دستگاه های اجرایی با نماینده کارگروه ملی خویش باید ارتباط تنگاتنگی داشته باشند تا بتوانند به نتایج قابل قبولی برسند.
وی عنوان کرد: روز چهارشنبه هفته جاری،تیمی برای ارزیابی عملکرد بانک ها و دستگاه های اجرایی استان در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال به خراسان جنوبی سفر می کنند؛ لازم است دستگاه های اجرایی آمادگی کامل در این خصوص را داشته باشند.
عابدی اضافه کرد:امیدواریم که حضور این عزیزان فتح بابی شود که ما آمارهای‌ متناقض در سطح خراسان جنوبی نداشته باشیم چرا که این مسئله به شدت در استان دیده می شود.
وی تبیین کرد: پشتکار آقای رکنی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی،رتبه خراسان جنوبی در پرداخت تسهیلات اشتغالات روستایی بسیار خوب بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی با بیان این که عملکرد بانک های کشاورزی و توسعه تعاون در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خوب بوده است،بیان کرد: اما عملکرد صندوق توسعه و کارآفرینی امید در استان در این زمینه خوب نبوده است.
عابدی ادامه داد: علی رغم این که مبلغ طرح ها در صندوق توسعه و کارآفرینی امید استان کم است اما رسالت این صندوق،پرداخت تسهیلات روستایی است که متاسفانه به این موضوع آنچنان که باید و شاید،پرداخته نشده است.
وی ابراز کرد: نسبت به جلسه گذشته،پرداختی های نسبتا خوبی در بحث تسهیلات اشتغال روستایی در ۴ بانک عامل صورت گرفته اما هدف اصلی برگزاری این جلسات آن است که به هدف عملیاتی برسیم.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی با بیان این که ما بایستی حمایت کارگروه ملی را داشته باشیم،اذعان کرد: حتما توسط مبادی مربوطه،اطلاعات تسهیلات روستایی به روستائیان و عشایر اطلاع رسانی شود.
عابدی با اشاره به این که خراسان جنوبی جزو نخستین استان ها در بحث ورود به سامانه”کارا”بوده است،مطرح کرد: ثبت نام بیش از ۵ هزار نفر برای تسهیلات روستایی،گواه این مدعا است.
وی ضمن اشاره به بحث آموزش های فنی و حرفه ای در استان،اظهار داشت: در بحث آموزش های مذکور و به ویژه آموزش استاد و شاگردی، اگر چه از نُرم‌ کشوری بالاتر هستیم اما حتما باید تلاش شود که از ۱۲۳درصد رشد عنوان شده،به رشد بیشتری برسیم.
عابدی ضمن تاکید بر ثبت اطلاعات درست در سامانه،گفت:باید آنچه در جلسات گفته می شود و واقعی است در سامانه هم به ثبت برسد چون سبب پایین آمدن رتبه استان می شود هرچند هدف ما اخذ رتبه نیست بلکه ایجاد اشتغال است.
وی ضمن تشکر از حضور مستمر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در جلسات کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی،یادآور شد: یکی از مهمترین جلساتی که دارای نتیجه مثبت بوده همین جلسه کارگروه اشتغال است که جای تقدیر و تشکر از پیگیری های نمایندگان محترم وجود دارد.
انتهای پیام/۱۲۷/۱۱/۱۰۱