انقلابی بودن یعنی ولایت‌پذیری؛

بیداری اسلامی نتیجه صدور انقلاب اسلامی است/ با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مایه استیصال دشمنان خواهیم شد

امام جمعه طبس گفت: با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن وحدت، اتحاد، همدلی و پیروی خودمان را از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به اثبات خواهیم رساند و مایه نامیدی و استیصال دشمنان خواهیم شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی ایمانی بود.

وی با بیان این‌که امام خمینی(ره) فرمودند انقلاب ما برگرفته از عاشورا است، افزود: از عوامل و مولفه‌هایی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، ایمان مردم بود چون در نظام سلطنتی پهلوی به ارزش‌ها گستاخی می‌کردند، کشف حجاب کردند، فساد و منجلاب گناه را بین مردم ترویج کرده و سیاست‌های استکبار جهانی را در کشور ما دیکته می‌کردند  امام راحل (ره) فریاد زده و مردم با وحدت و اتحاد، دین، ایمان و رهبری امام راحل، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه طبس با بیان این‌که مولفه‌های پیروزی انقلاب امروز مورد تهاجم و تخریب است، عنوان کرد: وحدت و اتحاد نقش موثری دارد و ان‌شاءالله انقلاب اسلامی با این عواملی که مردم بشناسند و در صحنه نگهدارند خواهد ماند و به انقلاب امام زمان (عج) منتهی شود.

حجت‌الاسلام محمدی بیان کرد: انقلاب اسلامی با هوشیاری، بیداری، بصیرت، دشمن شناسی و استکبارستیزی به پیروزی رسید و آرمان‌های انقلاب اسلامی را که امام خمینی (ره) فرمودند باید جهانی کنیم به سراسر جهان صادر شده و دشمنان را به خاک مذلت و ضعف کشانده است.

وی اظهار کرد: ابرقدرت‌هایی مانند شوروی و آمریکا فروپاشیده و رو به افول است و دشمنان و ستمکاران کینه دیرینه‌ای دارند و می‌خواهند با جنگ، تحریم، محاصره و برنامه‌های متعدد به انقلاب اسلامی ضربه بزنند اما با هوشیاری و بیداری ملت نمی‌توانند و نقشه‌های دشمنان خنثی خواهد شد.

امام جمعه طبس به بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: فتح دلها و قلب ملت‌های ایران و منطقه، احیای دین، ولایت فقیه، توسعه در بخش‌های خدمات رفاهی، بهداشتی، فرهنگی، آموزش، صنعت، تکنولوژی، هوافضا و صدها موضوع دیگر، از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: امروز قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی ما به جایی رسیده که لرزه بر تن دشمنان انداخته و ان‌شاءالله خداوند به ما توفیق بدهد از این انقلاب پاسداری کنیم.

وی به تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران بر پایه ایمان مردم و تکلیف دینی بوده و همانگونه که امام راحل (ره) فرمودند: “ما مامور به وظیفه هستیم”، وظیفه ما ایستادگی در برابر ظلم، ظالم، ستمگر و نفوذ بیگانگان است و مردم به این وظیفه عمل کردند و نتیجه موثری از انقلاب اسلامی ایران دریافت شد.

امام جمعه طبس بیان کرد: محوریت انقلاب اسلامی ایران، رهبری بود که تمام گروه‌های مردم تحت پرچم ولایت فقیه جمع شدند و فریاد “نه شرقی نه غربی”، آنها جهان‌گیر شد و اینها مولفه‌های انقلاب اسلامی است که انقلاب‌های دیگر ندارد.

حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: انقلاب‌های سایر کشورها براساس مادیات، منافع، کسب قدرت و کودتا بوده که چندان جنبه ارزشی، الهی و دینی نداشته است در حالی که انقلاب اسلامی صرفا بر اساس ایمان به خدا بوده که به نتیجه رسیده است.

وی به سخن امام در خصوص “صدور انقلاب” اشاره و بیان کرد: پیام انقلاب اسلامی و صدور آن به این معنی بود که ارزش‌های انقلاب اسلامی به جهان ثابت شود که همان زیر بار ستم نرفتن ملتها، آزاد بودن، از تحت ستم و استعمارگران خارج شدن و از همه مهمتر بیداری اسلامی که ما در کشورهای مختلف منطقه شاهد هستیم همان صدور انقلاب اسلامی است.

امام جمعه طبس بیان کرد: ما به دنبال کشور‌گشایی نبودیم و انقلاب اسلامی به یک وجب از خاک کشورهای دیگر چشم طمع نداشته و امروز شاهد نتیجه صدور انقلاب ما در عراق، سوریه، بحرین، فلسطین، یمن و … هستیم که از انقلاب اسلامی الگو برداری کرده و به همین دلیل است که در برابر ستمکاران و ظالمان جهان ایستادگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدی در مورد روحیه انقلابی داشتن و انقلابی بودن، گفت: روحیه انقلابی یعنی ملت ایران همان روحیه‌ای که انقلاب را به پیروزی رساندند حفظ کرده و با همان دشمن شناسی، دشمن ستیزی، بصیرت، آگاهی، ولایت‌مداری، ولایت‌پذیری و به دنبال ارزش‌ها بودن را اگر حفظ کرده و پاس بدارند یعنی روحیه انقلابی دارند.

وی خاطرنشان کرد: انقلابی بودن یعنی در صحنه بودن، بیدار بودن، نقشه دشمن را شناختن و نقش برآب کردن و همه این‌ها با ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری محقق می‌شود.

امام جمعه طبس ضمن دعوت مسئولان و آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیان کرد: مردم ما مردمی هوشیار، بصیر و آگاه هستند و حتی به تعبیر مقام معظم رهبری از مسئولین جلوتر عمل کردند؛ گاهی خواص در جامعه ما عقب ماندند اما مردم به وظیفه خود در مواقع حساس عمل کردند.

وی افزود: از تمامی مردم و مسئولان با توجه به اقداماتی که اخیرا استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در کشور ما تحت اغتشاشات انجام داد و به خیال خام خود می‌تواند کاری از پیش ببرد، مردم با یک سیل خروشانی که ان‌شاءالله در روز ۲۲ بهمن انجام خواهند داد تمام خار و خس‌ها را از بین خواهند برد.

حجت‌الاسلام محمدی گفت: با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن وحدت، اتحاد، همدلی و پیروی خودمان را از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به اثبات خواهیم رساند و مایه نامیدی و استیصال دشمنان خواهیم شد.

انتهای پیام/۱۲۷