نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

بیداری و اطاعت از رهبری شرط تداوم انقلاب اسلامی/ موافقان برجام نیز نالان شدند

خسروی با بیان این‌که چند سال دیگر صدای عهدنامه برجام درخواهد آمد که با ما چه کرد این برجام و چه تعهداتی از ما گرفتند؟ گفت: متأسفانه اکنون آش آن‌قدر شور شده که صدای آشپز درآمده است و برخی موافقان نیز از برجام نالان هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جمع فرماندهان ارتش مستقر در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: حضرت علی (ع) در نامه‌ای که به مالک‌اشتر می‌نویسند و جامعه را به اصناف مختلف تقسیم می‌کنند، وقتی به ارتشی‌ها می‌رسد، می‌فرماید: « ارتشی‌ها، مرزداران و قوای مسلح، با اجازه خدا قلعه‌گاه محکم مردم هستند».
وی افزود: در جمهوری اسلامی و بر اساس تجربه ۴۰ ساله، ارتش و نیروهای مسلح به معنای واقعی پناهگاه مردم بوده‌اند.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع در همه مقاطع به خصوص در ۸ سال دفاع مقدس، وجود داشته است. در زمان جنگ تحمیلی، نیروی دریایی ارتش به لحاظ اقتصادی صدها کشتی را اسکورت کرد، که اگر این حفاظت‌ها نبود همه شاخه‌های امنیتی از جمله امنیت نظامی و امنیت غذایی به خطر می‌افتاد.
خسروی تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در سیل سال ۹۸ در استان گلستان، مدال افتخاری از مقام معظم رهبری گرفت، که ایشان مصداقا فرمودند خودم دیدم که افسر ارشد نظامی خم شده بود تا یکی از شهروندان راحت سوار کامیون شود و ارتش ثابت کرد که به معنای واقعی فدایی دولت و ملت است.
وی با اشاره به این‌که امروز انقلاب اسلامی این فدایی‌شدن برای اسلام و امت اسلامی را بیش از گذشته می‌طلبد، اظهار کرد: برای این‌که این مأموریت به نحو احسن انجام شود، عوامل متعددی دخیل است.
شرط تداوم انقلاب اسلامی بیداری در همه عرصه‌ها است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شرط تداوم انقلاب اسلامی بیداری در همه عرصه‌ها است. همان‌طور که حضرت علی(ع) فرمودند که اگر شما بخوابید، طرف مقابل بیدار است، اگر ملت و جریانی خوابید؛ به این معنا نیست که جریان مقابل هم کاری انجام نمی‌دهد بلکه او کاملا بیدار و منتظر فرصت و روزنه‌ای برای ضربه است.
خسروی گفت: شهادت سردار سلیمانی به دلیل ایجاد روزنه بود. در واقع در زمانی که موضوع گرانی و فتنه بنزین و سوءمدیریت آغاز شد، دشمن با دیدن حاکمیت ضعف عمومی بر کشور، فرصت را غنیمت شمرد. این در حالی است که بارها و به طور مکرر به مسئولان سیاسی و نظامی آمریکایی‌ها گوشزد شده بود که نباید این فرمانده ارشد را بزنند؛ اما آن‌ها او را به شهادت رساندند و معترفند که دلهره آن‌ها نسبت به شهادت سردار سلیمانی؛ شاید به اندازه توان زنده‌بودن او هم نبود، اما ایجاد سهل‌انگاری در مدیریت کشور، این فرصت را برای آن‌ها فراهم کرد.
وی افزود: پس از شهادت سردار دل‌ها، آمریکا تهدید کرد که در صورت اقدام ایران، ۵۰ نقطه این کشور را خواهد زد، اما این کار را نکرد که دلیل آن هم، آمادگی نیروهای مسلح بود. به تعبیر خداوند در قرآن که می‌فرماید: «آن‌قدر آماده شوید که از این آمادگی دشمن شما و دشمن خدا بترسد».
ایران با زدن عین‌الاسد در برابر آمریکا قد علم کرد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی که پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق با خاک یکسان شد، اصلا به ذهن کسی هم نمی‌رسید که کسی در برابر آمریکای ابرقدرت و کدخدای جهان، قد علم کند. اقدامی که هنوز آمریکایی‌ها نتوانسته‌اند واقعیت آن را در جهان شفاف کنند.
خسروی یادآور شد: البته هدف از زدن این پایگاه، نیروی انسانی نبود بلکه گوش مالی برای آمریکا بود. همان‌طور که مقام معظم رهبری گفتند سیلی خواهیم زد و انتقام خواهیم گرفت.
وی با بیان این‌که آن‌چه که تداوم انقلاب را می‌طلبد، بیداری است، اظهار کرد: حضرت علی(ع) در نامه‌ای از نهج‌البلاغه می‌فرمایند که خواب را نچشید. از این کلام تعبیر می‌شود که اگر می‌خواهید استراحت کنید یا قطعنامه ۵۹۸ و صلح را پذیرفته‌اید، این به معنای غفلت نیست؛ چراکه دشمن منتظر همین غفلت است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوضاع نامناسب اقتصادی، تصریح کرد: هر جا که حرف امام و رهبر انقلاب عملی شد، این کشور زنده است. در دفاع مقدس اسلحه کلاش هم نداشتیم اما این‌که امروز پدافند جمهوری اسلامی، هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را به زمین می‌نشاند، نشان‌دهنده تبعیت محض از مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا است. امروز اگر وزارت دفاع با ترکیبی از همه نیروهای مسلح و متخصصین، جت بمب‌افکن کوثر را از صفر تا صد می‌سازد، نشانه این است که امام و فرمانده معظم کل قوا به نیروهای مسلح آموختند که “ما می‌توانیم”.
حیات ما بسته به اطاعت از رهبری
خسروی ادامه داد: تا آخر انقلاب، به اندازه‌ای که عملا مطیع رهبری باشیم، حیات سیاسی، مادی و معنوی داریم و به معنای واقعی زنده‌ایم و اگر اطاعت‌پذیری نداشته باشیم مرده‌ایم.
وی بیان کرد: یک تحلیل‌گر مصری که در تقابل با ملت ما است، ایران را طی دوران ۳۰ سال گذشته، به عنوان یک کشور مستقلی که به آمریکایی‌ها باج نمی‌دهد و در زمینه‌های متعدد هسته‌ای، پزشکی و … پیشرفت‌های چشمگیری داشته است معرفی می‌کند که دلیل آن هم داشتن رهبری و فرمان‌پذیری مستقیم از فرمانده کل قوا است و برای تداوم انقلاب، باید همچنان به این محور پایبند بود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوضاع نامساعد اقتصادی، گفت: متأسفانه همه تحت فشاریم، اما چرا شرایط کشور این‌گونه شده است؟ چون به حرف مقام معظم رهبری عمل نشد.
خسروی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سال ۷۶ به رئیس جمهور دولت اصلاحات، فرمودند که اصلا تصور بر این باشد که در چاه‌های نفت بسته است و باید مدیریت‌ها منهای نفت باشد، اما متاسفانه به این فرمایشات عمل نشد و حالا نتیجه آن، ایجاد چنین اوضاعی است.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری بنا بر جایگاه خود و به عنوان پدر جامعه اسلامی، نه خودشان و نه سربازانشان در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنند، اما راهکارهایی را ارائه می‌دهند که اگر بینش سیاسی داشته باشیم، متوجه نظر ایشان می‌شویم. اما در حالی که افرادی از بصیرت فاصله گرفته یا به فرمایشات ایشان عمل نمی‌کنند، همیشه می‌گویند چرا وضعیت جامعه این‌گونه است؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که چرا خودتان به حرف رهبری و دلسوزان دقت و عمل نکردید؟
انتخابات آمریکا
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس جامعه و به خصوص این‌که تا انتخابات آمریکا فاصله‌ای نمانده است، بیداری بیش از گذشته مورد تأکید است. البته ماندن یا نماندن رئیس جمهور فعلی برای ما فایده‌ای ندارد.
خسروی با اشاره به حساس‌بودن شرایط، گفت: امروز آمریکایی‌ها و به خصوص ترامپ دنبال نشان‌دادن برگ برنده به کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دنیا هستند. متأسفانه کشورهای عربی نیز هر روز یکی پس از دیگری دست در دست نتانیاهو می‌گذارند، اما حتی یک بار روخوانی قرآن را انجام نداده‌اند که “یهود و نصاری را به عنوان دوست انتخاب نکنید؟”
وی با اشاره به این‌که چند سال دیگر صدای عهدنامه برجام درخواهد آمد که با ما چه کرد این برجام و چه تعهداتی از ما گرفتند؟، اظهار کرد: در این خصوص دیدن کلیپ جدید هوشنگ امیراحمدی که طی این سال‌ها دلال آمریکا و ایران بوده است توصیه می‌شود. متأسفانه اکنون آش آن‌قدر شور شده که صدای آشپز درآمده است و هوشنگ امیراحمدی به عنوان دلال آمریکایی در ارتباط با ایران هم از برجام نالان است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی مسئولان دولتی دلیل مشکلات اقتصادی را عدم‌امضای FATF مطرح می‌کردند که خود وزیر امور خارجه به مجلس آمد و گفت که حتی اگر این طرح تصویب شود، نه من و نه آقای رئیس جمهور هیچ تضمینی برای حل مشکلات نداریم؟ مگر ۹۰ درصد این طرح در کشور اجرا نشده است؟ مگر مجمع تشخیص مصلحت نظام این طرح را رد نکرد؟ چرا از صداقت فاصله می‌گیریم.
خسروی با اشاره به مسائل قفقاز تصریح کرد: الان که این نزاع را راه انداخته‌اند، کشورهای مسلمان و همسایه ما نیز دخیل هستند. امروز که آمریکایی‌ها دیدند که به برکت انقلاب و حضور آیت‌الله سیستانی و تبدیل ملت عراق به مانند بسیج جمهوری اسلامی، نتوانستند به اهداف خود علیه جمهوری اسلامی برسند، شاید یکی از نقشه‌هایشان این است که از طریق منطقه قره‌باغ و آذربایجان وارد شوند.
وی با بیان این‌که برخی از همکاران کمیسیون امنیت ملی در مرز حاضر شدند، افزود: متأسفانه عده‌ای افراطی می‌خواهند از فضا سوءاستفاده کنند و مسلمان‌کشی راه انداخته و مساجد را تعطیل کردند. اما چه کسی غیر از داعشی‌هایی که از سمت سوریه نفوذ پیدا کرده‌اند این کار را کرده باشد؟
لزوم وحدت و اتحاد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کلمه دوم پس از بیداری، وحدت بین آحاد جامعه است. نمایندگان مجلس بارها و بارها از سوی مردم مورد سوال واقع می‌شوند که چرا در خصوص مسائل معیشتی و اقتصادی و سهل‌انگاری مسئولان دولتی کاری نمی‌کنید؟ با توجه به این‌که مجلس وظیفه دارد به نمایندگی از مردم انجام وظیفه کند و دولت را مورد سوال و استیضاح قرار دهد و در امور تحقیق و تفحص کند، اما فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که دولت‌ها باید تا آخر بمانند و پاسخ‌گوی کار خود باشند، سبب شد تا مجلس فعلا از استیضاح منصرف شود.
خسروی ادامه داد: در ۱۱ خردادماه نیز که رئیس مجلس انتخاب شد، اعلام کرد که دنبال مچ‌گیری از دولت نیستیم، بلکه دنبال تعامل هستیم. اکنون وزرای اقتصادی دولت مرتب در مجلس حضور یافته و پاسخ‌گوی نمایندگان هستند که اولین کارت زرد مجلس به وزیر نفت داده شد.
وی با اشاره به این‌که اروپایی‌ها نه‌تنها در ایران بلکه در کل جریان مقاومت، دنبال خلأ قدرت هستند، اظهار کرد: در قضیه بنزین موضوع استعفاها مطرح شد و اکنون هم برخی‌ها پیشنهاد می‌کنند اما همه ما به خصوص قوای مسلح نیازمند وحدت و اتحاد هستیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مرکز فرماندهی این وحدت وجود دارد و به شرط بیداری و وحدت با محوریت رهبری، دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴