بیداری و هوشیاری نهادهای نظارتی حافظ حقوق و عقیده مردم است

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه تسامح‌ها و تساهل‌ها باعث شده که یک فرد فاسد و فراری شود، تأکید کرد: بیداری و هوشیاری نهادهای نظارتی حافظ حقوق و عقیده مردم است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی امروز دوشنبه در دیدار بازرس کل خراسان جنوبی و جمعی از مدیران سازمان بازرسی استان خراسان جنوبی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و و میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: مسئولیت شما در سازمان بازرسی بسیار پراهمیت و سنگین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه گفت: وقتی تخلفاتی در اجرای قانون انجام می شود به لازمه آن عوارضی به وجود می آید و حقوقی ضایع می شود، یکی از این حقوق حق مردم است، حق مردم غیر از حقوق مالی است که از مردم ضایع می شود، بلکه بالاتر از آن است.

وی  با اشاره به اینکه قانون به صورت کارشناسی نوشته شده و باید مسئولین مربوطه آن را در رده های مختلف اجرا کنند، تصریح کرد: اما برخی دانسته یا ندانسته، مغرض یا بی غرض آن نسخه را اجرا نمی کنند و یک نوع دیگر اجرا می کنند، این روی زمین ماندن مشکلات مردم را در پی دارد.

آیت الله عبادی، بیان کرد: برای این نظام هزینه های زیادی شده است مانند تعداد زیاد شهید و ایثارگر و تحمل هایی که شده تا یک نظام بیاید و عدالت را پیاده کند، وقتی قانون انجام نشد چه برای مردم کشور ما و چه در سطح جهان یک بدبینی نسبت به نظام ما که اسلام است به وجود می آید.

امام جمعه بیرجند افزود: وقتی امور به صورت نامطلوب و خلاف قانون انجام شد و عوارض سوء آن گریبان گیر مردم شد یک ذهنیت ایجاد می کند و می گوید اسلام، انقلاب، علی بن ابی طالب(ع)، پیغمبر اکرم(ص) هم همین است؟

وی عنوان کرد: بیگانه هایی که در کمین هستند، نفوذ می کنند و در پشت صحنه عامل اصلی انحرافات هستند در رسانه های تبلیغاتی خود باز صحبت می کنند و همه چیز را زیر سوال می برند که این مسئله عظیمی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه نیروی انسانی بزرگترین سرمایه جامعه است و حرف اول و آخر را نیروی انسانی می زند، گفت: یک فرد از وقتی به کلاس اول ابتدایی رفته تا همه دوره های تحصیلی را طی کرده و تجربه های زیادی به دست آورده و مدیر شده خیلی برای او هزینه شده است، او باید مشکلات کشور را حل کند، اما وقتی برای اولین بار این نیرو قدمی کج بر می دارد و فاسد شد بزرگترین سرمایه مردم که نیروی انسانی است ضایع می شود، باید از این رهگذر یک تجدید نظر داشته باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی، بیان کرد: در مسئولیت شما امانت هایی خوابیده است که وقتی کار خودتان را خوب انجام می دهید همه خطرات احتمالی را از بیخ گوش مردم، مسئولین و نظام و رد و دفع خطر می کنید.

وی با تاکید به اینکه کار و مسئولیت مهم شما مانند سکه دو روی دارد، افزود: اگر شما با حفظ همه شئون مانع انجام خلاف شوید و آن سازمان یا نهاد پاک بماند خیرات زیادی به بار می آید، روی دیگر سکه هم این است که اگر شما در انجام وظیفه خود بنا به دلایلی تسامح و تساهل کردید و به مسائل مربوطه توجه نکردید این گناه خطرناکی است و در همه عوارض و گناه هایی که بار بیاید انسان شریک است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نوعاً نیروهایی مانند وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، مجلس شورای اسلامی یا سازمان بازرسی کل کشور که جنبه نظارتی دارند تا آن هایی که جنبه قضایی دارند ضمن اینکه در بسیاری از جاها مصداقاً کار آن ها پیگیری قضایا است اما در این خلاصه وظایف آن ها در این امور خلاصه نمی شود.

وی افزود: اگر نهادهای نظارتی و قضایی در انجام وظایف خود درست و دقیق عمل کنند کار آن ها نقش پیشگیری هم دارد، وقتی فرد احساس کند که یک قاضی و بازرسی قوی وجود دارد که از سر مویی هم نمی گذرد به سمت فساد و خلاف نمی رود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کار شما بسیار مهم است، توفیقی که شما پیدا کردید خدمت به مردم، نظام و مسئولین است که نوع خدمت شما برخورد قاطع است، اگر برخورد قاطع صورت می گرفت فلان مسئول جمهوری اسلامی فاسد نمی شد، اختلاس نمی کرد و به کشور دیگر فرار نمی کرد و بعد هم برای خودش عقوبت اخروی ایجاد نمی کرد.

وی در پایان اظهار داشت: تسامح ها و تساهل ها باعث شده که یک فرد فاسد شود و فرار کند، نیروهای نظارتی باید بیدار، هوشیار و جدی و با حفظ همه شئون به گونه ای عمل کنند که عقیده مردم سر جایش بماند و حقوق اقتصادی، حیثیتی و ناموسی مردم حفظ شود.

 

انتهای پیام/۱۰