رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

بیرجند، قاین و فردوس در وضعیت خیلی پرخطر قرار گرفتند

دهقانی گفت: بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های بیرجند، فردوس و قاین در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) بیماری کرونا قرار گرفتند.

به گزارش خاورستان، محمد دهقانی‌فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از روند افزایشی موارد مثبت بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها، روند افزایشی موارد مثبت بستری در سطح استان مخصوصا در شهرستان‌های بیرجند، قاین و فردوس منجر به تغییر رنگ این شهرستان‌ها شده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های خراسان جنوبی گفت: بر اساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های بیرجند، فردوس و قاین در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان‌های طبس، نهبندان، سرایان، بشرویه، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان خوسف در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند که نشان‌دهنده روند افزایشی تداوم یافته‌ای است که در بستری بیماران مثبت شاهد هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: شاهد افزایش قابل توجه بستری‌های خانوادگی در بیمارستان‌ها هستیم که دو یا چند عضو خانواده مبتلا و در بیمارستان بستری شدند که نشان‌دهنده گسترش ویروس جهش‌یافته انگلیسی در سطح استان است.
دهقانی افزود: ان‌شاءالله با همراهی و همکاری مردم این روند متوقف شود.
انتهای پیام/۴