فرماندار بیرجند:

بیش از سهمیه در حوزه اشتغال عملکرد داشتیم

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: در مهرماه سال گذشته دستگاه‌ها اقدامات خوبی در حوزه اشتغال داشته‌اند که باعث شد بیش از سهمیه در حوزه اشتغال عملکرد داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی ناصری فرماندار شهرستان بیرجند صبح امروز در جلسه کمیته اشتغال شهرستان بیرجند در سالن اجتماعات فرمانداری ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و نام همه شهدا به خصوص شهدای خبرنگار اظهار کرد: اقدامات دستگاه‌های اجرایی در خصوص تعهدات اشتغال نسبت به جلسه قبل اندکی رشد داشته است.
وی با بیان این‌که با گذشت ۵ ماه از سال ۱۳۹۷ بایستی ۴۰ درصد از تسهیلات اشتغال در دستگاه‌ها محقق می‌شد، افزود: با توجه به این‌که تعدادی از دستگاه‌ها توانستند بیش از سهمیه سال ثبت‌نام انجام دهند و حد نصاب را کسب کنند اما آن دستگاه‌هایی که مؤفق به ثبت آمار در سامانه و انجام تعهدات خود نشده‌اند تا آخر شریورماه جاری برای شش ماهه دوم برنامه‌ریزی کنند.
فرماندار بیرجند تصریح کرد: در مهرماه سال گذشته دستگاه‌ها اقدامات خوبی در حوزه اشتغال داشته‌اند که باعث شد بیش از سهمیه در حوزه اشتغال عملکرد داشته باشیم.
ناصری با بیان این‌که در حوزه فناوری اطلاعات کمک و هماهنگی بیشتری بین دستگاه‌ها نیاز است، بیان کرد: با بهره‌گیری از توانمندی جوانان فارغ‌التحصیلی که در روستا حضور دارند یا در شهر زندگی می‌کنند اما می‌توانند تعهدات خود را در روستا انجام دهند باید هم از ظرفیت اشتغال روستاییان و هم از تسهیلات برخی دستگاه‌های تخصصی برای تولید خدمات مبتنی بر محتوا در هر نقطه از کشور که اینترنت وجود داشته باشد، استفاده کنند.
وی عنوان کرد: در حوزه تسهیلات اشتغال روستاییان فارغ‌التحصیلانی که ایده یا طرح دارند و محلی برای اجرای پروژه ندارند می‌توانند دفتر شورا یا دهیاری را به عنوان دفتر خود انتخاب کنند.
فرماندار بیرجند با بیان این‌که هدف از تسهیلات اشتغال به معلول تحت پوشش بهزیستی سرپرستی و اشتغال آن معلول است، اظهار کرد: در حوزه تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی بایستی تسهیلات به بستگان درجه یک تحت پوشش بهزیستی قرار گیرد چراکه هدف رفع مشکلات معیشت معلول است و از طرفی خانواده مددجوی تحت پوشش بهزیستی نیز قابل رصد و پیگیری است.
ناصری با بیان این‌که دستگاه‌‌های اجرایی صاحبان طرح‌های اشتغال هستند، گفت: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها می‌توانند مشکلات طرح‌ها را مورد به مورد از جمله استعلام و مجوز به طور مستقیم به دفتر سرمایه‌گذاری اشتغال استانداری و فرمانداری بیرجند ابلاغ کنند.
وی تصریح کرد: طرح‌هایی که در حوزه شهرستان بررسی می‌شود به طور دقیق بررسی شود چراکه تفاوت زیادی بین مصوبات شهرستان و استان وجود دارد و هدف اجرای طرحی که واقعا توجیه‌پذیر و مجری آن صلاحیت دارد، است.
فرماندار بیرجند با بیان این‌که به مناطق کمتر توسعه یافته توجه بیشتری شود، خاطرنشان کرد: جوانانی که توانایی دریافت تسهیلات را ندارند اما مستحق دریافت تسهیلات هستند باید این تسهیلات به سرمایه‌گذاران داده شود تا زمینه اشتغال جوانان نیز فراهم شود.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۱/ ۴