رئیس میراث فرهنگی طبس:

بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی طبس بازدید کردند

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون،بیش از یک میلیون و 300 هزار بازدید از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری این شهرستان انجام شده است.

به گزارش خاورستان، رسول بهبهانی رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس در جمع خبرنگاران،اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی سال جاری تاکنون، بیش از ۷۰۰هزار مسافر و گردشگر در فضاهای اقامتی شهرستان طبس اسکان یافته اند.
وی افزود: این تعداد شامل اقامتگاه های بومگردی، هتل ها، مهمانپذیرها، مدارس، سایت های اسکان موقت و امکان زیارتی بوده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان طبس تصریح کرد: بیشترین آمار بازدید کنندگان مربوط به روستای هدف گردشگری خرو و منطقه نمونه گردشگری چشمه مرتضی علی، روستای ازمیغان، کال جنی، روستای اصفهک و آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) بوده است.
بهبهانی همچنین ضمن اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای استقبال از مسافران نوروزی،عنوان کرد: در این راستا؛ تورهای یک روزه و نیم روزه به مقصد جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری شهرستان درحال برگزاری است.
وی از برپایی ۳۰ غرفه عرضه و فروش صنایع ستی و سوغات در سطح شهرستان طبس نیز خبر داد ویادآور شد: در این نمایشگاه ها هنرمندانی از شهرهای زنجان، اصفهان، تهران، مشهد، کرمان، قاین، بیرجند و طبس حضوردارند.
انتهای پیام/۱۰۱