معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی:

بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خراسان‌جنوبی پرداخت شد/ بیمه گل نرگس از مهر ۱۴۰۰

بخشی گفت: در سال زراعی گذشته بیش از ۸ میلیارد ریال غرامت سرمازدگی به محصولات زراعی و بیش از ۱۳۴ میلیارد ریال غرامت سرمازدگی به محصولات باغی کشاورزان خراسان‌جنوبی پرداخت شده است.

محمدحسین بخشی معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد خسارات سرما و یخبندان محصولات کشاورزی در سال زراعی گذشته، اظهار کرد: در سال زراعی ۱۳۹۸_۱۳۹۹ سطح محصولات بیمه‌ایِ زراعی خسارت دیده در خراسان‌جنوبی ۲۵۷ هکتار بوده است.
وی افزود: در مورد خسارت محصولات زراعی سال گذشته بیش از ۸ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است.
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین در سال زراعی گذشته میزان خسارتی که به واسطه سرما و یخبندان به محصولات باغی استان وارد شده هشت هزار و ۹۶۸ هکتار بوده که بیش از ۱۳۴ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است‌.
بخشی در مورد مساحت بیمه شده محصولات زراعی استان، عنوان کرد: ۱۳ هزار و ۸۸ هکتار سطح زیر کشت محصولات زراعی استان بیمه شده است.
وی خاطرنشان کرد: مساحت بیمه شده محصولات باغی استان نیز ۲۴ هزار و ۷۳۱ هکتار است.
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: محصولات زراعی بیمه شده شامل گندم، جو، پنبه و کلزا و محصولات باغی بیمه شده نیز تمام محصولات باغی از زردآلو گرفته تا پسته، عناب، بادام، زرشک، زعفران، زیره سبز و … می‌شود.
بخشی عنوان کرد: گل نرگس نیز که یکی از محصولات تولیدی استان خراسان‌جنوبی است از مهرماه سال جاری در لیست محصولات بیمه‌ای کشاورزی قرار خواهد گرفت.
وی در مورد بیمه دام و طیور، اظهار کرد: بیمه طیور اجباری است و در بحث بیمه دام نیز تاکنون یک میلیون و ۲۲۷ هزار راس دام در استان بیمه شدند.
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی از تفاوت در نوع و اقسام بیمه خبر داد و افزود: بیمه دام و طیور شامل پایه، انفرادی و عمومی می‌شود‌.
بخشی خاطرنشان کرد: همچنین در مورد دام بیمه پایه و تکمیلی وجود دارد که بیمه پایه شامل عوامل قهری شده و بیمه تکمیلی شامل حمله گرگ به دام، مارگزیدگی دام، سقوط از کوه و … می‌شود.
وی عنوان کرد: شرایط انواع بیمه با یکدیگر متفاوت است.
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان‌جنوبی از کشاورزان و دامداران خراسان‌جنوبی درخواست کرد: هم استانی‌ها به منظور کاهش ضرر و زیان ناشی از خسارات به محصولات کشاورزی و دام و طیور نسبت به بیمه محصولات باغی، زراعی، دام و طیور خود با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه ای در سطح استان اقدام کنند.
بخشی از مدیریت جهادکشاورزی شهرستانهای خراسان‌جنوبی در بحث همکاری همزمان بیمه اجباری دام و پلاک هویت برای دام‌ها قدردانی کرد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴