دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی:

بیش از ۲۸۶ میلیارد ریال کالای قاچاق طی ۹ ماه گذشته کشف شد

دبیری با بیان اینکه درصد تغییرات کشف کالای قاچاق طی ۹ ماه گذشته نسبت به سال قبل در مدت مشابه ۹۶ درصد بوده، گفت: ارزش ریالی کشفیات قاچاق ۲۸۶ میلیارد و ۳۹۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۸۰۸ ریال بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: اهداف کمیسیون زمانی محقق خواهد شد که تمامی اعضا در کنار هم یک نگاه مشترک داشته باشیم.
وی با بیان اینکه قاچاق سوخت در استان در اولویت است، افزود: این موضوع نگرانی هایی را ایجاد کرده که با سازوکار مشخص باید در صدد کاهش و صفر شدن این مسئله باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: جریمه شناور مسئله ای است که برای بسیاری از موضوعات جای کار دارد.
خوش خبر عنوان کرد: واردات دام به استان مسئله ای بود که با پیگیری های زیاد استاندار به سرانجام رسید و حال باید از قاچاق دام در این استان جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: هدف از واردات دام به استان جهت کمک به خانواده های روستایی جهت کسب درآمد بوده و حال که این مسئله در استان محقق شده باید از آن مراقبت کرد و نگذاشت قاچاق شود‌.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: جهت جلوگیری از قاچاق سوخت باید نظارتها تشدید شود.
خوش خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه زعفران محصول راهبردی استان است و بحث هایی در مورد قاچاق آن مطرح شد باید مراقب بود که در این مورد قاچاق صورت نگیرد چرا که به زعفران تولیدی استان ضرر خواهد رساند.
محمد دبیری دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بیان کرد: قاچاق سوخت و دام در استان بیش از سایر موارد است.
وی با بیان اینکه راه های مواصلاتی خراسان جنوبی محلی برای عبوv قاچاق های کلان است، افزود: در استان شاهد قاچاق جزئی هستیم.
دبیری عنوان کرد: عمده کالای قاچاق کشف شده طی ۹ ماه گذشته از سال جاری در استان شامل مشروبات الکلی، فرآورده های نفتی، چای، پارچه، برنج، کیف و کفش، دام، تجهیزات ماهواره، سیگار، طیور زنده، پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی، دارو، لوزام یدکی و مواد خوراکی می‌شود.
وی اظهار کرد: همچنین طی ۹ ماه گذشته سه هزار و ۸۸۷ نفر در خصوص قاچاق دستگیر و یک هزار و ۲۵۳ خودرو توقیف شده است.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تعداد پرونده های تشکیل شده زیر ۱۰۰ میلیون تومان را سه هزار و ۶۱۹ و تعداد پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تومان را ۳۰ پرونده اعلام کرد.
دبیری با بیان اینکه درصد تغییرات کشف کالای قاچاق طی ۹ ماه گذشته نسبت به سال قبل در مدت مشابه ۹۶ درصد بوده، گفت: ارزش ریالی کشفیات قاچاق ۲۸۶ میلیارد و ۳۹۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۸۰۸ ریال بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷