مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت دهه فجر پیش بینی شده است/ از پویش “نقش من در گام دوم انقلاب” تا همایش “مثل حاج قاسم”

واقعی گفت: بیش از ۳۰۰ برنامه شاخص برای ایام الله دهه فجر در کارگروه فرهنگیان و دانش آموزان ویژه دهه فجر خراسان جنوبی پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری برنامه های کارگروه فرهنگیان و دانش آموزان ویژه دهه فجر، اظهار کرد: کارگروه ها از ۶ بهمن ماه کار خود را آغاز کردند.

وی افزود: بیش از ۳۰۰ برنامه شاخص برای ایام الله دهه فجر پیش بینی شده که برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه های دهه فجر توسط تشکل های دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، هلال احمر و انجمن اسلامی انجام میشود.

واقعی عنوان کرد: اجرای آیین گلبانگ انقلاب را همزمان با سراسر کشور در مرکز استان میدان امام خمینی (ره) خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: برنامه های دهه فجر در حدود ۲۶۰۰ آموزشگاه استان با حضور ۱۴ هزار همکار فرهنگی و ۱۸۲ هزار دانش آموز انجام میشود‌.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: در این ایام جشنواره مدرسه انقلاب با محوریت نمایشگاه های محتوایی و بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس و برنامه شاد، حضور فعال فرهنگیان و دانش آموزان بسیجی در مزار شهدا و غبارروبی، استفاده از سرودهای پیروزی انقلاب، تولید محتوا در بحث دهه فجر و شبکه شاد، اختصاص موضوع انشاء به عنواین فجر انقلاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، تجلیل از خانواده های شهدای دانش آموز، اجرای مسابقات سرود و نقاشی همگانی، تشکیل نمایشگاه پوستر، دست ساخته و خلاقیت از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

واقعی گفت: برگزاری محافل مجازی انس با قرآن در مناطق و شهرستانها، برگزاری دوره های ختم قرآن در مدارس، برگزاری پیش اجلاسیه های نماز در شهرستانها و  اجلاسیه استانی نماز در شهرستان طبس ۸ اسفند ماه، گفتمان های دینی، جشن پیروزی انقلاب، استقرار میز خدمت در شهرستانها در نماز جمعه ها، جشنواره تولیدات رسانه ای، اجرای طرح راویان تمدن، پویش “نقش من در گام دوم”، اجرای برنامه توسط هیئت دانش آموزی انصارالمهدی، دیدار با نماینده ولی فقیه، برگزاری همایش بزرگ “مثل حاج قاسم”، شرکت گسترده در نماز جمعه، پیاده روی همکاران ستادی و برگزاری مسابقات ورزشی همکاران و دانش آموزان، تجلیل از فعالین حوزه تربیت بدنی، مسابقه کتابخوانی ایران قوی ایران سربلند، اجرای سرودهای پاتوقی و حضور پرشور تمام فرهنگیان و دانش آموزان در مراسم ۲۲ بهمن از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این ایام است.

وی در مورد واکسیناسیون، خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان ۶ تا ۱۲ سال و اغلب همکاران فرهنگی وا‌کسیناسیون شدند. هیچ دانش آموزی در استان به دلیل ابتلا به کرونا فوت نشده اما موارد ابتلای دانش آموزی را داشتیم و ۱۴ نفر از همکاران شاغل آموزش و پرورش به دلیل ابتلا به کرونا فوت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سنجش اشاره و اظهار کرد: اطلاع رسانی در این خصوص انجام خواهد شد و واجدین شرایط امکان ثبتنام و شرکت در آزمون را خواهند داشت.

واقعی در مورد کمبود فضاهای آموزشی استان، گفت: در مرکز استان ۸۲ واحد آموزشی دو نوبته داریم همچنین در مرکز استان ۵۵۰ کلاس درس کمبود داریم و در شهرستانها نیز در شهرک های مسکن مهر کمبود فضای آموزشی را داریم.

انتهای پیام/۱۲۷