مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد

بیش از ۴۰۰۰ نفر متقاضی مسکن روستایی در خراسان‌جنوبی

آسمانی‌مقدم گفت: ۵۱۶ واحد مسکونی شهری و روستایی اقشار کم‌درآمد در خراسان‌جنوبی در حدود شش ماه تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش خاورستان، غلامرضا آسمانی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح مسکن محرومان شهری در ابتدا برای متقاضیان شهری مصوب شد و اعتبار گرفت که به دلیل استقبال کم در شهرها، این سهمیه در مناطق روستایی نیز توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه از ۶ هزار و ۳۰ متقاضی ثبت‌نام شده در استان، پنج هزار و ۳۰۴ نفر به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، افزود: از این تعداد چهار هزار و ۱۸۷ واحد موفق به عقد قرارداد با بانک‌ها شدند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون سه هزار و ۶ واحد به مرحله اجرای فنداسیون، دو هزار و ۳۵۵واحد دیوارچینی و اسکلت و دو هزار و ۱۱۹ واحد به مرحله اجرای سقف و نصب درب و پنجره رسیدند.
آسمانی‌مقدم ‌تصریح کرد: به ازای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پنج درصد با بازپرداخت ۱۵ ساله و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وام و کمک بلاعوض بر اساس پیشرفت فیزیکی طرح آزاد می‌شود، اضافه کرد: متقاضی برای اتمام واحد مسکونی باید ۸۰ میلیون تومان آورده داشته باشند.
انتهای پیام/۴