مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد:

بیش از ۴۱ هزار خانوار خراسان جنوبی تحت پوشش امداد / ۳۵۰۰ خانوار مددجو توانمند شدند

عرب گفت: بیش از ۴۱ هزار خانوار در خراسان جنوبی تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند و سال گذشته ۳۵۰۰ خانوار با توانمند سازی از گردونه حمایت خارج شدند.

محمد عرب، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان اظهار کرد: بیش از ۸۷ درصد پرسنل عضو پایگاه های مقاومت بسیج هستند و درصد باقی مانده هم‌ در سایر پایگاه ها محلات یا ادارات دیگر عضویت دارند که به دلیل مشکلات در نقل و انتقالات پرونده ها در همان پایگاه باقی مانده است.

وی ادامه داد: ۱۲ پایگاه مقاومت بسیج مستقل در ادارات شهرستان ها و ۱۰ پایگاه هم مشترک با سایر ادارات داریم و امسال ۱۱۷ همکار بسیجی و بیش از هزار نفر از مددجویان در پیاده روی اربعین شرکت کردند.

عرب گزارشی از فعالیت های این نهاد حمایتی داد و با اشاره به این بیش از ۴۱ هزار خانوار مددجو در خراسان جنوبی وجود دارد گفت: در سال گذشته ۳۵۰۰ خانوار با توانمند سازی، اشتغال و ازدواج از گردونه حمایت خارج شدند.

به گفته وی ۲۱۴ زن سرپرست خانوار با تشویق های امداد ازدواج مجدد کرده اند و بیش از ۱۵ هزار اقلام ضروری برای مددجویان نیازمند تهیه شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به توزیع یک هزار و ۷۲۶ سری جهیزیه افزود : ۷۶۰ سری جهیزیه را درصدد توزیع هستیم.

عرب با اشاره به حمایت های ویژه امداد از ۲ هزار و ۳۰۰ بیمار صعب العلاج افزود: پیش بینی ۸ هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی برای سال جاری انجام شده که برنامه ریزی ها برای تحقق آن در حال انجام است.

به گفته وی ۵ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان در نظر گرفته بودیم که ۳ هزار و ۸۰۰ واحد تحویل شده و بقیه هم در چند ماه آینده تحویل خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با اشاره به این که از ابتدای امسال ۷۳ میلیون تومان کمک‌های مومنانه جمع‌آوری شده در استان توزیع شده است از همراهی های همه همکاران مجموعه امداد قدردانی کرد.

انتهای پیام /