با همت بسیج دانش‌آموزی؛

بیش از ۱۰۷ میلیون تومان در امور عمرانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی صرفه جویی شد

واقعی گفت: با مشارکت دانش‌آموزان بسیجی در گروه‌های جهادی بسیج دانش‌آموزی، بیش از 107 میلیون 650 هزار تومان در امور عمرانی نظیر مرمت، زیباسازی و بهسازی مدارس استان صرفه جویی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئول بسیج دانش آموزی استان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۲ گروه جهادی متشکل از ۸۶۴ دانش آموز دختر و پسر، در استان فعالیت می‌کنند.
وی با بیان این‌که در تابستان سال جاری در سایه کار جهادی ۸ هزار و ۶۴۰ نفر روز دانش آموز استان فعالیت داشتند، افزود: این تعداد دانش آموز۷۲ مدرسه استان را مرمت، بهسازی و زیبا سازی کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: بسیج مظهر خدمت، وحدت، ایستادگی وپیشرفت بهارستان علم و ادب در تمامی عرصه‌ها است.
واقعی عنوان کرد: طی هفته بسیج حدود ۱۰ برنامه محوری و فرهنگی در بسیج دانش‌آموزی استان انجام خواهد شد که مسابقه بزرگ کتاب خوانی مکتب سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی مهم‌ترین این برنامه‌ها است که در دو بخش، ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار می‌شود.
وی از فعالیت ۲۰۵ دانش‌آموز بسیجی دوره دوم متوسطه استان در طرح یاوران ولایت خبر داد و گفت: طرح فرهنگی، بصیرتی یاوران ولایت؛ با هدف کادرسازی و جانشین‌پروری برای آینده نظام جمهوری اسلامی و تحقق و عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، در مدارس استان و به صورت مجازی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به رقابت ۸۴۵ دانش آموز دختر و پسر بسیجی دوره‌های مختلف تحصیلی در سیزدهمین دوره لیگ علمی پایا؛ تصریح کرد: این لیگ علمی با حضور ۱۴۵ تیم و با هدف گسترش خدمت رسانی بسیج دانش‌آموزی در عرصه علمی، برخورداری از آموزش‌های یکسان و برابر، اشاعه فرهنگ کارگروهی، بومی سازی آموزش‌های مجازی و مدل‌های آموزشی، تطبیق آموزش‌های نوین با فرهنگ ملی و اسلامی،ایجاد تفکر خلاق، تقویت انگیزه، هوش و خودباوری برگزار می‌شود.
واقعی خاطرنشان کرد: با مشارکت دانش‌آموزان بسیجی در گروه‌های جهادی بسیج دانش‌آموزی، بیش از ۱۰۷ میلیون ۶۵۰ هزار تومان در امور عمرانی نظیر مرمت، زیباسازی و بهسازی مدارس استان صرفه جویی شد.
وی عنوان کرد: ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی، زمینه ساز ارتقاء بصیرت ، معنویت، خلاقیت در دانش آموزان بسیجی شده به گونه‌ای که امروز شاهد نو آوری‌های این عزیزان در عرصه‌های مختلف عقیدتی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هستیم.
انتهای پیام/۱۲۷