مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی:

بیش از ۱۲۰۰ نفر در خراسان‌جنوبی مشمول دریافت وام ودیعه مسکن شدند

داعی گفت: در خراسان‌جنوبی 2هزار و 758 نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک‌هزار 250 نفر واجد شرایط شناخته شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، وحید داعی مديركل راه و شهرسازی استان خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی ۲هزار و ۷۵۸ نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک‌هزار ۲۵۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.
وی افزود: باتوجه به رکود برخی کسب و کارها براثر شیوع ویروس کرونا برخی مستاجران با مشکل روبرو شدند که دولت مصوبه‌ای مبنی بر پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به این قشرتصویب کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی بیان کرد: براساس این مصوبه رقم دریافت تسهیلات برای تهران، کلان شهرها و سایر شهرها به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شد.
داعی عنوان کرد: ثبت‌نام اولیه این طرح از ۴ تا ۹ مرداد انجام شد و پس از آن از ۱۴ تا ۲۰ مرداد به متقاضیان مهلت داده شد که نسبت‌ به بارگزاری مدارک خود به صورت اینترنتی اقدام کنند و با توجه به این‌که در مرحله دوم تعدادی از متقاضیان نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نکرده بودند تا ۲۴ شهریور به آنها فرصت ثبت مدارک داده شد.
وی اظهار کرد: از مشمولان دریافت وام ودیعه مسکن در استان خراسان جنوبی تاکنون ۲۲۷ نفر موفق به دریافت تسهیلات و ۳۷ نفر در حال تشکیل پرونده در بانک‌ها هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که متقاضیان وام ودیعه مسکن باید فاقد زمین و مسکن ودارای اجاره نامه رسمی باشند افزود: در مرحله اول این طرح به افراد زیر پوشش کمیته امداد و حقوق بگیران تعلق می‌گیرد.
انتهای پیام/۱۲۷