مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

بیش از ۱۵ هزار فرهنگی خراسان‌جنوبی دارای بیمه تکمیلی هستند

واقعی گفت: بیش از 15 هزار و 900 نفر از فرهنگیان آموزشی و اداری استان خراسان‌جنوبی به همراه خانواده های خود تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به منظور کمک به فرهنگیان و تأمین بخشی از هزینه‌های مالی، تسهیلات بانکی در قالب قرض الحسنه ۲۰ میلیون ریالی، مرابحه ی ۵۰ میلیون ریالی و همچنین تسهیلات رفع احتیاجات ضروری تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و تسهیلات بانک ملت در قالب رفع احتیاجات ضروری ، شاپ کارت و کارت اعتباری به فرهنگیان متقاضی پرداخت می شود.
وی از اسکان بیش از ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ نفر روز در قالب ۲۵ هزار و ۹۰۰ همراهان بیماران فرهنگی فاقد مکان استان در مراکز اقامتی مرکز استان قبل از شیوع بیماری کرونا و با حفظ فاصله گذاری های اجتماعی و پروتکل های بهداشتی بعد از شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر داد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به عطای ۲۰۶ فقره تسهیلات لوازم خانگی برای همکاران عضو صندوق ذخیره فرهنگیان در سال تحصیلی جاری، تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۶۵ هزار و ۹۰۰ دانش آموز دختر و پسر به همراه معلمین شان تحت پوشش بیمه ی حوادث قرار گرفتند.
واقعی از پرداخت بیش از ۴ میلیارد و ۹۶۱ میلیون و ۴۶۶ هزار ریال بابت خسارت بیمه حوادث به دانش آموزان و فرهنگیان بیمه شده خبر داد و ابراز داشت: همچنین در سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان نیز به بیماران صعب العلاج فرهنگی و دانش آموزان کمک شده است.
وی بابیان این که درسال گذشته بیش از۹۷میلیون تومان دیه مسئولیت دانش آموزی پرداخت شده،عنوان کرد: صدور بیمه آتش سوزی و اتومبیل برای همکاران فرهنگی به صورت اقساط از طریق بیمه معلم،پیگیری ثبت‌نام مسکن فرهنگیان فاقدمسکن استان، تهیه و توزیع اقلام رفاهی و انعقاد تفاهم نامه با مجتمع کاشی فرزاد با ۳۰ درصد تخفیف و اقساط۱۲ ماهه برای همکاران متقاضی خریدکاشی ازدیگراقدامات اداره تعاون اداره کل برای رفاه فرهنگیان به شمار می‌رود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ نفر از فرهنگیان آموزشی و اداری استان به همراه خانواده های خود تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.
انتهای پیام/۱۲۷