در اواین روز از هفته دولت:

بیش از ۱۵ پروژه در چهار شهرستان خراسان‌جنوبی افتتاح و کلنگ زنی شد+تصاویر

در اواین روز از هفته دولت بیش از 15 پروژه در چهار شهرستان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در اولین روز از هفته دولت در شهرستان نهبندان با حضور بیکی فرماندار شهرستان، امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان در این شهرستان ۳ پروژه‌ی شهری و ۳ طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار ۳ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
زیرسازی و آسفالت بولوار غدیر و کشاورز و معابر شهری به طول ۱۵هزار متر مربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان، بهره برداری از کارگاه تولید موزائیک با ظرفیت تولید روزانه ی ۳۰ متر مربع و اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان، جداسازی آب شرب از فضای سبز به طول ۵ هزار متر و کاشت یک‌هزار اصله درخت زیتون با اعتبار ۸۰۰ تومان، بهره‌برداری از داروخانه دامپزشکی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان و اشتغال ۲ نفر و طرح هادی روستاهای طبسین و بندان با حجم کار زیرسازی و آسفالت ۹هزار متر مربع و اعتبار ۱۲۰۰ میلیون تومان و ۳۵۰ خانوار از جمله پروژه‌های افتتاحی روز اول بود.
با بهره‌برداری از طرح‌های امروز که ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته علاوه بر بهره‌مندی یک هزار خانوار شهری و روستایی برای ۲ نفر شغل ایجاد شده است.
در اولین روز از هفته دولت با حضور محمدی فرماندار ،حجه الاسلام نجمی پور امام جمعه سربیشه، نخعی نماینده مردم شهرستان در مجلس و جمعی از مدیران شهرستان سربیشه برنامه‌های روز اول هفته دولت به شرح ذیل انجام شد. دیدار با امام جمعه شهر سربیشه، حضور در گلزار مطهر شهدای گمنام شهر سربیشه و گلباران و تجدید میثاق با مقام شامخ شهدا، بهره برداری از طرح اجرای زیر سازی و آسفالت ایستگاه سلامت پارک لاله شهر سربیشه با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال، بهره‌برداری از طرح احداث نیروگاه خورشیدی خانگی در شهر سربیشه با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال، افتتاح طرح آبرسانی به شهرک روستای شورستان بخش مرکزی شهرستان سربیشه با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال، بهره‌برداری از طرح اجرای عملیات بیابانزدایی(نهالکاری)در دشت روستای شیرگ آقا بخش مرکزی شهرستان سربیشه با اعتبار ۸ هزار ۷۵۰ میلیون ریال، افتتاح کارگاه تولید ماسک تنفسی و پوشش‌های بیمارستانی در روستای سلم آباد بخش مرکزی سربیشه با اعتبار ۶۱۰۰ میلیون ریال، بهره برداری از طرح توسعه دو کلاس درس دبستان در روستای سلم آباد بخش مرکزی سربیشه با اعتبار ۱۰۰۰ میلیون ریال، افتتاح طرح روشنایی تقاطع روستای سلم آباد بخش مرکزی سربیشه با اعتبار ۷۲۰میلیون ریال، کلنگ زنی احداث ۴۹ واحد مسکونی در شهر مود با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد.
همچنین در شهرستان سرایان در اولین روز هفته دولت بهره‌برداری از طرح هادی روستای عشایری و ساختمان خانه بهداشت روستای چاه غیاث پروژه‌هایی بود که در نخستین روز از هفته دولت با حضور فرماندار سرایان به بهره‌برداری رسید.
طرح هادی روستای چاه غیاث با اعتباری بیش از هشت میلیارد و پنجاه میلیون ریال شامل زیرسازی آسفالت به متراژ ۱۳ هزار مترمربع، جابجایی شبکه برق روستا، جدول تک به متراژ ۱۰۵ متر و اجرای کانیوو به متراژ ۲ هزار و ۷۲۰ متر مربع که بصورت همزمان با سایر پروژه‌های طرح هادی استان افتتاح شد و ساختمان خانه بهداشت روستای چاه غیاث با اعتباری بیش از ۸۰۰ میلیون ریال با زیربنای ۸۵ متر مربع به بهره برداری رسید و ۵۷۰ نفر از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند.
همچنین در شهرستان فردوس نیز سه طرح با اعتبار ۱۹میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
افتتاح فروشندگی بنزین بااعتبار یک میلیاردتومان، دارای دونازل فروش باظرفیت ذخیره سازی ۵۰ هزار لیتربنزین.اعتبار این طرح صددرصد توسط بخش خصوصی تامین شده است.
افتتاح همزمان ۱۲ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلو واتی خانگی؛اعتبار این پروژه که باهمکاری کمیته امداد اجراشده برای هر نیروگاه ۴۵میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات بلندمدت و ۵ میلیون تومان نیز بلاعوض مساعدت شده است. با اجرای این طرحها که با هدف توانمندسازی خانواده‌های مشمول انجام شده، ماهیانه از ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان برای هر یک از مددجویان محترم کمیته امداد درآمد ایجاد شده است.
بهره‌برداری از ۱۴۱ واحد تجاری مسکونی احداث شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان فردوس همزمان با ۳۲۳ واحد در سطح استان افتتاح شد.
اعتبار کل ساخت واحدها در شهرستان فردوس که بیش از ۴۳.۵ درصد واحدهای سطح استان را شامل می‌شود، ۱۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان است. از این تعداد ۵۶ واحد درشهر اسلامیه با اعتبار ۶ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان و ۸۵ واحد تجاری مسکونی است.
انتهای پیام/۱۲۷