سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی:

بیش از ۱۷۰۰ نفر برای خادمیاری آستان قدس رضوی ثبت نام کرده اند/ گزینش ۴۵۰ نفر

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با بیان این که تاکنون از سطح استان بیش از 1700نفر برای خادمیاری آستان قدس رضوی ثبت نام کرده اند،گفت:از تعداد مذکور،450 نفر گزینش شده و 250 نفر هم با بهره مندی از آموزش های لازم به حرم رضوی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام محمد علی سلم آبادی سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی عصر دوشنبه در مراسم دیدار با حجت الاسلام عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی،اظهار کرد:آستان قدس رضوی در سراسر کشور دارای دفتر نمایندگی بوده که این دفاتر از مدت یک سال قبل آغاز به کار کرده است.
وی با اشاره به این که دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی نیز از یک سال قبل فعالیتش را شروع کرده است،تصریح کرد:محرومیت زدایی از محرومین،اعزام زائر اولی ها به مشهد مقدس و خادم یاران از مهمترین اهداف دفترهای نمایندگی آستان قدس رضوی بوده است.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به این که همان طور که اشاره شد رسیدگی به محرومین و بیماران در اولویت فعالیت های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی قرار دارد،عنوان کرد:ودر این زمینه،افراد محروم و بیماری که قادر به جابجایی نبوده و دچار زخم بستر شده اند توسط خادمیاران در منزل،مورد مداوا قرار می گیرند.
حجت الاسلام سلم آبادی از ثبت نام هزارو۷۰۰ نفراز هم استانی ها در سایت آستان قدس رضوی خبر داد و یادآور شد:ازافراد مذکور گزینش به عمل می آید تا برای خادمی گزینش شوند وتاکنون ازتعداد ۴۵۰ نفر گزینش به عمل امده است و ۲۵۰ نفرنیز ضمن بهره مندی از آموزش های لازم به حرم رضوی معرفی شدند.
وی ضمن اشاره به این نکته که خادم یاران نخست ۷ ساعت در دفتر ودر کانون های ما که در سطح مساجد خراسان جنوبی دایر شده حضور پیدا کرده و سپس مشغول به خدمت می شوند ،عنوان کرد:در این زمینه آن ها به شناسایی منطقه، مریضان صعب العلاج ویا افرادی که محروم بوده وتا کنون مشرف به مشهد مقدس نشده اند می پردازند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با بیان این مطلب که تاکنون بیش از ۶ هزار زائر اولی از خراسان جنوبی عازم مشهد مقدس شده اند،اظهار داشت:در سال جاری نیز تاکنون ۳هزارو۳۳۰ نفر در قالب ۳۸ کاروان از همه شهرستان های خراسان جنوبی به مشهد مقدس اعزام شدند.
حجت الاسلام سلم آبادی ضمن اشاره به این که در همه شهرستان های خراسان جنوبی رابط داریم،اذعان داشت:در سال جاری تعداد ۲۶ گروه جهادی در روستاهای نهبندان، زیرکوه وشوسف مشغول خدمت رسانی شدند.
وی مرمت مساجد در حال تخریب را، یکی دیگر از برنامه های این دفتر دانست و افزود:مساجدی که در مناطق محروم و مرزی در حال تخریب بوده مرمت شده ودر این زمینه تا کنون در استان، ۶۰ مسجد شناسایی شده است.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی ادامه داد:در قالب کانون های خادمیاران در خراسان جنوبی، مقرر شده که افراد گچ کار بعد از ماه مبارک رمضان در روزهای پنج شنبه وجمعه، هر مسجد وحسینیه ای که در نقاط محروم بوده ونیاز به گچ داشته باشد را مورد گچ کاری و مرمت قرار دهند.
حجت الاسلام سلم آبادی کانون سلامت و کانون مهندسان را ،از دیگر برنامه های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی دانست و مطرح کرد:در قالب طرح مذکور،پزشکان،پرستاران و مهندسین به نام امام رضا(ع) به خدمت به مردم می پردازند.
انتهای پیام/۴/۵۹/۱۰۱