خبرهای کانال پلیسی 5آذر ؛

بیش از ۱۷۸ كيلو گرم ترياک در عمليات مشترک پليسی کشف شد/ دستگيری ۲ سارق حرفه ای با ۶ فقره سرقت در”سربیشه”

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی از کشف 178 كيلو و 500 گرم ترياک در عمليات مشترک پليس خراسان جنوبی و استان "فارس" خبر داد.

به گزارش خاورستان، به نقل از پايگاه خبری پليس، سردار”مجيد شجاع” از کشف ۱۷۸ كيلو و ۵۰۰ گرم ترياک در عمليات مشترک پليس خراسان جنوبی و استان “فارس” خبر داد.
وی افزود: با دريافت خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر از مرزهای شرقی به استان های شمالی كشور بلافاصله بررسی موضوع در دستور كار مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان”نهبندان”و پليس امنيت عمومی استان خراسان جنوبی قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: مأموران پليس امنيت عمومی خراسان جنوبی محل تردد خودروی قاچاقچيان را شناسايی كردند و بلافاصله گزارش دريافتی به پليس استان”فارس”جهت توقيف خودرو اعلام شد.
سردار شجاع بیان كرد: مأموران در ايست و بازرسی شهيد”جنتی”شهرستان”خرم بيد” استان فارس كاميون حامل مواد مخدر را شناسايی و ۱۷۸كيلو و ۵۰۰ گرم ترياک از آن كشف كردند.
وی عنوان کرد: در اين رابطه قاچاقچی مواد مخدر دستگير و با تشكيل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد. سواری پژو با ۳ کیلو و ۳۷۰ گرم هروئین توقیف شد حسین محمدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۳ کیلو و ۳۷۰گرم هروئین در بازرسی از سواری پژو ۴۰۵ در شهرستان بیرجند خبر داد.
وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی مستقر در ایست و بازرسی”علی آباد” شهرستان بیرجند هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: مأموران در بازرسی از سواری پژو ۳ کیلو و ۳۷۰ گرم هروئین که به طرز ماهرانه ای در خودرو جاساز شده بود کشف و در این رابطه راننده و سرنشین خودرو را دستگیر کردند.
محمدی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی و روانه زندان شدند. توقیف اتوبوس مسافر بری با ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در”بیرجند” فرمانده نیروی انتظامی شهرستان”بیرجند” از کشف ۲ هزار ليتر گازوئيل قاچاق در بازرسی از اتوبوس مسافربری در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: مأموران پاسگاه”مرک” شهرستان بیرجند در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و جلوگيری از هدر رفت سرمايه های ملی هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور اصلی”قاین- بیرجند” به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بیرجند افزود: مأموران در بازرسی از اتوبوس ۲ هزار ليتر گازوئيل قاچاق کشف کردند که کارشناسان ارزش تقریبی سوخت قاچاق کشف شده را بیش از ۱۳۰ میلیون ریال برآرود کردند.
شاهوردی با اشاره به توقیف اتوبوس و دستگیری یک متهم در این راستا، خاطر نشان کرد: پديده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور، زمينه ساز جرايم ديگری نیز در سطح جامعه می شود، بر همین اساس تشدید اقدامات مقابله ای در این حوزه همواره يکی از اولويت های کاری مهم پليس به شمار می رود.
دستگيري ۲ سارق حرفه ای با ۶ فقره سرقت در”سربیشه”
احمد رضا کارگر فرمانده نیروی انتظامی شهرستان”سربیشه” از شناسايی و دستگيری ۲ سارق حرفه ای کابل های فشار قوی در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: با وقوع چند فقره سرقت سیم و کابل های فشار قوی در شهر سربیشه، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی با گشت زنی های نامحسوس و تحقیقات پلیسی به ۲ نفر در این رابطه مشکوک شدند که متهمان در یک عملیات ضربتی پس از هماهنگی با مرجع قضائی، در مخفیگاهشان دستگیر شدند.
کارگر تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی‌ فنی پلیس به ۶ فقره سرقت سیم و کابل های فشار قوی در شهرستان سربیشه اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
انتهای پیام/۶۶/۱۲۷