مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خدمات‌رسانی در نهضت کمک مومنانه انجام شد/ از آزادی ۳۴ زندانی تا توزیع ۳۵۳ سری جهیزیه

هنری گفت: ارزش تمام خدمات ارائه شده در نهضت کمک مومنانه در خراسان جنوبی از ابتدا تاکنون به بیش از 204 میلیارد تومان کمک بلاعوض رسیده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت مبنی بر برگزاری نهضت کمک مومنانه، در ماه شعبان سال جاری این نهضت بزرگ آغاز به کار کرد و در بازه‌های زمانی مختلف تاکنون چندین مرحله از این رزمایش بزرگ در سطح استان برگزار شده است
وی افزود: در ادامه مراحل قبلی نهضت کمک مومنانه که حماسه و موج امید را در جامعه ایجاد کرد و موجب همدلی بین نهادها،دستگاه‌های اجرایی،گروه‌های جهادی و اقشار بسیج و آحاد مردم شد، اجرای مرحله چهارم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در آستانه سال نو و با استفاده از ظرفیت تمامی نهادهای خدمت‌رسان، دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال آغاز به کار کرد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از جمله خدمات ارائه شده در زمینه تهیه و توزیع سبد معیشتی در مرحله چهارم از گام سوم نهضت کمک مومنانه بیش از ۴۰ هزار سبد معیشتی، ۲۲۰۰ دست کفش و لباس، ۱۷۴عدد لوازم زندگی، ۹۸۸کارت هدیه، ۹۶۰۰ عدد غذای پرس و ۳۵۰۰ کیلوگرم گوشت قربانی توزیع شده است که جمعاً ارزش این خدمات ارائه شده به بیش از ۱۵ میلیارد تومان می باشد.
هنری عنوان کرد: در عرصه بهداشت و درمان نیز بیش از ۷۴۶میلیون تومان در تهیه بیش از ۲۳ هزار بسته بهداشتی وتامین دارو و تجهیزات پزشکی برای ۱۲۵ نفر هزینه شد.
وی اظهار کرد: در راستای ازدواج آسان در مرحله چهارم از گام سوم نهضت کمک مومنانه در استان، ۳۵۳ سری جهیزیه به ارزش ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان توزیع شده است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد در راستای رزمایش نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در این مرحله تعداد ۳۴ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آزاد شده‌اند.
هنری خاطرنشان کرد: از جمله خدمات ارائه شده در کمیته آموزش و پرورش نیز بیش از یک‌هزار بسته لوازم التحریر و ۱۲۲ عدد تبلت و وسایل کمک آموزشی به ارزش ریالی ۱۹۸ میلیون تومان توزیع شده است.
وی افزود: مجموع ارزش خدمات ارائه شده در مرحله چهارم از گام سوم بیش از ۲۳ میلیارد تومان و ارزش تسهیلات اعطا شده بیش از ۱۷ میلیارد تومان است.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در جمع‌بندی نهایی خدمات و تسهیلات ارائه شده از ابتدای آغاز نهضت کمک مومنانه تاکنون، بیان کرد: ارزش تمام خدمات ارائه شده از ابتدا تاکنون بیش از ۲۰۴میلیارد تومان کمک بلاعوض و بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در زمینه‌های اشتغال، مسکن، رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا و … اعطا شده است.
انتهای پیام/۱۲۷